Öljynkulutus?

Ensimmäinen 20tkm meni yksillä öljyillä, mutta nyt olen lisännyt jo litran ja mittarissa on 35tkm. Taas tuli varoitus alhaisesta öljynpaineesta. Kuuluuko kenties asiaan vai pitäisikö huolestua?
2690
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kaiketi varoitus on öljyn määrästä eikä öljyn paineesta. Öljyn kulutukseen voi vaikuttaa se,mitä öljyä koneeseen on laitettu. Katso myös ettei se vuoda, on tapauksia että suodatin jätetään vaihdossa löysälle.

Äänestä
  • Omassa c5:ssäni (facelift) oli vuoto jakopään stefassa, ajettu alle 40t. Homma meni takuuseen. Eli tarkista parkkipaikka lähtiessäsi; ainakin isommat vuodot paljastuvat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


C5-2005 2,0 kirjoitti:

Ensimmäinen 20tkm meni yksillä öljyillä, mutta nyt olen lisännyt jo litran ja mittarissa on 35tkm. Taas tuli varoitus alhaisesta öljynpaineesta. Kuuluuko kenties asiaan vai pitäisikö huolestua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu