Olen suorasukainen skorpioninainen.Kun joku yrittää polkea varpaisiini tulee yleensä kaksinkerroin takaisin. Loppujen lopuksi joudun kärsimään sanoistani ja minä olen syyllinen kaikkeen.
Ylireagoin kaikkiin tapahtumiin.
Onko tämä tyypillistä skorpionia ?
Ylireagoin kaikkiin tapahtumiin.
Onko tämä tyypillistä skorpionia ?
Vastaukset 5
Vanhimmat
skorpionia, vaan ihan pelkästään henkilökohtaisesti hankit ongelmia itsellesi.
Ellei ylireagoimisesi ala laantua, niin hae ammattiapua ja painu terapiaan jossa yhdessä ammattilaisen kanssa mietitte että miksi sinun oikean pitää kaikille kusipäille raivota.
Ole vielä suorasukainen ja revi tästäkin kirjoituksesta ressiä.
Olen samanlainen kuin sinä. Kostan taatusti vaikka pitkänkin ajan jälkeen, mutta kosto tulee tuplana takaisin. Olen itsepäinen, vaikka elämän olisi nyt jo tähän vaiheeseen (50 ) pitänyt kitkeä ja pyöristää särmiäni, mutta ei kun ei. Olen kuitenkin sitkeä ja sisukas ja kaikki ihmettelevät kuinka hyvin osaan pitää "pokkani", mutta sitten kun se katoaa, niin auttakoon kukin itseään vihaltani ja kostoltani.
Kuulostaa aika tyypilliseltä. Kunhan aikuistut, saat otteen voimiisi ja osaat käyttää voimaasi oikein. Nuorella skopulla vimma näkyy juuri ylireagointina. Kyllä se siitä. Skorpionilla on "The Force" hallussaan.
Onneksi skorpioni on sentään oikeudenmukainen suorasukaisuudessaan. Ei kannata syyllistyä siitä, minkä tietää oikeaksi. Keep on fightin'!
...antaa samalla mitalla kuin ns. ylireagoida. Huumorilla saa perille paljon paremmin sen, mitä haluaa sanoa. Ja ihan maltillisesti sanomalla miten asiat on.
Itse olen kärsivällinen Skorpioni, mutta jos hännälleni astutaan tarpeeksi monta kertaa, alkaa tapahtua. Usein silloin joku itkee ja se joku en ole minä. Annan ihmisille tilaisuuksia paljonkin tajuta typerä käyttäytymisensä, mutta jos kauniit sanat eivät tehoa, tartun järeämpiin aseisiin. Sanansäilähän se tietysti on...
Kaiken kaikkiaan ystäväni ovat hyviä tyyppejä, joten eipä ole tarvinnut paljon raivota. Enimmäkseen sitä joutuu niihin tilanteisiin silloin, kun joku käyttää hyväkseen loppumattomalta vaikuttavaa kiltteyttäni. Ei Skorpioni ole paha, kaikkea muuta, mutta eihän kukaan mitä tahansa kestä.
Kyllä se vaan on niin. Ja teet aivan oikein jos eivät asiat ole keksittyjä... Kuitenkin omien valheellisten tai sitten riittämättömienn syytöksien kiertämiseksi on parempi kaikkien ihmisten opittava syyttämisen sijaan kysymään... Se on autuutta kuten raamatussa sanotaan.