Outlook lisäpostilaatikon luonti (sonera)

Aapuuuvaa

Ongelma kirjauduttuessa sähköpostipalvelimeen. Salasanaa ei hyväksytty. Tili: 'mail.inet.fi', Palvelin: 'mail.inet.fi', Protokolla: POP3, Palvelimen vastaus: '-ERR [AUTH] invalid user or password', Ja niin edelleen.. vaikka kaikki asetukset samoin kuin pääkäyttäjän postilaatikossa ja tilit myös. Toiminnat suoritettu kuin uutta s-postia olisi asennettu....pääkäyttäjälle pelittää lisän asennus ei klaaraa???

5

2006

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • täällä

      Joo, sama juttu täällä. Kirjautumis ongelmista herjaa. Pääkäyttäjän osoite toimii Ok ja lisäosoitteeseenkin tulee saapuvat perille, mutta lähettämään ei pysty.

      Olet varmaankin luonut uuden tilin sinne Soneran palvelimelle? Ei riitä, että teet sen vain Outlook:iin.

      Tuskinpa on kiinni palvelun tarjoajasta tämä ongelma. (meillä DNAinternet)

      • lissukka25

        mulla temppuilee niinpäin, että en saa vastaanotettua postia lisäpostilaatikkoon, vaikka olen sen luonut ohjeen mukaan.postia lähettämään kyllä pystyy.
        mitä tarkoitit tuolla, että pitää luoda uusi tili myös esim soneraan?meillä on myös dna, kuinka sinne joku tili tehdään?please auta


    • parka

      "invalid user or password" joko salasana tai tilinimi tai molemmat on väärin.
      "kaikki asetukset samoin kuin pääkäyttäjän postilaatikossa ja tilit myös"
      tiliasetukset (tilinimi ja salasana) on tilikohtaisia eikä käyttäjäkohtaisia.
      minulla on myös kaksi tiliä. päätili ja lisäpostilaatikko. näissä on omat tilinimet ja salasanat. tilinimi on tilin nimi eikä käyttäjän nimi. muotoa siis: xxxxx- zz eikä henkilön nimi.

      • täällä

        No mulla on ainakin salasanat ja tilinimi ihan oikein, mutta silti ei toimi??? Kaikki muut asetukset on samat, kuin pääkäyttäjällä.

        Lähettäminen toimii, kun olen laittanut samat tiedot Outlook expressiin. Mutta sitä käytettäessä pitää Office Outlook olla suljettuna(sekoilevat jos yrittää pitää kummatkin päällä). Vähän hankalaa siis!! On tullut käytettyä gmail:ia tämänkin takia aika paljon nykyään.


      • yrjö
        täällä kirjoitti:

        No mulla on ainakin salasanat ja tilinimi ihan oikein, mutta silti ei toimi??? Kaikki muut asetukset on samat, kuin pääkäyttäjällä.

        Lähettäminen toimii, kun olen laittanut samat tiedot Outlook expressiin. Mutta sitä käytettäessä pitää Office Outlook olla suljettuna(sekoilevat jos yrittää pitää kummatkin päällä). Vähän hankalaa siis!! On tullut käytettyä gmail:ia tämänkin takia aika paljon nykyään.

        Kato tuolta, näyttää videon avulla mitä pitäs tehrä:

        www.demozone.fi


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      303
      7206
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      63
      5054
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      101
      4524
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      17
      4352
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      48
      3865
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      152
      3772
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      72
      3671
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      29
      3576
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      75
      3383
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      59
      2500
    Aihe