Hei,
Miten V70:n malli- ym. merkinnät on kiinnitetty takaluukkuun?
Liimattu vai ruuvattu(=reikä pellissä)?
Kiitos tiedosta!
Miten V70:n malli- ym. merkinnät on kiinnitetty takaluukkuun?
Liimattu vai ruuvattu(=reikä pellissä)?
Kiitos tiedosta!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
.. on liimattu. Irrotus kannattaa silti jättää huollon tehtäväksi, ovat nimittäin tiukassa. Auton ostajalle temppu tehdään -ainakin minulle tehtiin- veloituksetta.
niin lähtevät irti!
Ei siihen mitään huoltoja tarvita! Hiustenkuivaajalla ja sitten varovaisesti vääntämällä. Sen jälkeen liuotinta, puhdistus ja vaha päälle!
.. voihan sitä yhtä sun toista tehdä itse. Olen vaan sen verran mukavuudenhaluinen, etten viitsi autoa ruveta föönillä lämmittämään, saatika lutraamaan liuottimien kanssa ja nyppimään liimaklönttejä, kun toinen tekee sen puolestani ammattitaidolla ja ilmaiseksi.
Bilian huolloista on ainakin ammattitaito kaukana. Valitettavasti. :D
Volvolla on käytössä Omamekaanikko eli valitse ammattitaitoinen mekaanikko. Ellei sellaisia ole yhtään, vaihda huoltoa ja mainitse asiasta jälkimarkkinointipäällikölle.
-mikä nimitys!-
Minkä ihmeen takia pitäisi pois ottaa. Liimaa mieluimmin lisää Volvo merkkejä taakse niin riisikupin omistajia vituttaa entistä enemmän kun ne tulla päristelee volvosi takana ja yrittävät tavata mitä niisä lukee ja monta niitä on.
Kiitos vastauksista!
Siis puhdas tyylijuttu. Takaluukku on sopusuhtainen Volvo ja V70 merkinnöin. Moottorin iskutilavuus ja polttoainelaji -merkintä sen sijaan täysin turha ja tyylillisesti rikkoo perän.
Bilia mokas kun lupauksesta huolimatta ei poistanut merkintää. Siksi tässä kyselen.
Kannatta irrottaa kaikki mikä lisää turhaa bensan kulutusta ja ilmanvastusta, kuten merkki takana. On toi bensa niin kallista, että kiusa se on pienikin Niinistötlle. Samoin, kun tulee kevät ja ilmat kirkastuvat, kannattaa valot päivällä sammuttaa.
volvoilijoita vaivaa kun te kaikki luulette että japsikuskit vahtaavat aina teidän periänne? Ei kaikki autoilijat silti ole homoseksuaaleja vaikka volvoilijat ovatkin.Jokainen on erinlainen ja jokaisella on omat intohimonsa ja sinun tuntuu olevan tuo persiin näytteleminen.Jatka samaan malliin mutta korjaa eka asennettasi...
minun auto ei ainakaan niin laho ole että sieltä perse takana tulijoille näkyisi. Japseissa tätä varmaan voi esiintyä?
Itse kiskoin kaikki merkit irti niin väheni ne lippahattupäiset teinipojat roikkumasta puskurissa GTi corolloineen ja huomattavasti enemmän tuli joku yrittämään kiilata edelle liikennevaloista. :)