Elikkä mitä suosittelette että 2 viikkoa vanhoille hamsupoikasille vois antaa ruoaksi? =) ainakin puuro ois hyvää, eiks nii? oon lukenu paljon, mutta haluan tietää mitä te suosittelette/mistä teiän hamsunpoikaset ovat tykänneet. :)
ruoaksi ?
5
227
Vastaukset
- suski87
Meillä ainakin poikasille maistuivat erilaiset vauvanruuat (esim. ruusunmarja-vadelma, persikka, kuningatar...), kermaviili, jugurtit ja puurot sekä undulaatinsiemenet ja vitakraftin hiiriseos, joka on siis undulaatitin siementen tapaan hyvin hienojakoista. Meillä tosin poikasetkin olivat talvikoita, eli kääpiöitä.
- jupelis
Sen ikäisille poikasille ei saisi vielä antaa lihaa. Kannattaa käydä tämmösillä sivuilla: www.hamsteri.info
- juppelissis
korjaan www.hamsteri.info
- Anonyymi
Nostetaas vanhaa ketjua. Mitä hamstereita suosittelisitte lemmikkigekon ruoaksi? Mietin että onkohan huono jos on liian pitkäkarvaisia. Kääpiöhamsterit tietysti helpompi syödä mutta niitä pitäisi olla enemmän. Suunnitelmissa olisi siis alkaa kasvattaa tiettyä hamsterilajia ruuaksi.
- Anonyymi
Riippuu liskon koosta mutta hyvin ainakin oma melko pieni gekko nielee isommankin hamsterin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1472455
- 1761694
- 921578
- 691533
- 79914
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6875- 68851
- 59825
- 61798
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes152745