Kylläpä oli säälittävä temppu Kepu-ehdokas Korhoselta.
Kampanjapäällikkö toi Hokin pelin ajaksi vaaliauton jäähallin eteen ja lähti itse pois muilla kyydeillä. Näin sitä ihmisille annetaan mielikuvaa, että jääkiekkoväen asialla ollaan.
Paskanlenkki, kaikenlaista kusetusta.
Kampanjapäällikkö toi Hokin pelin ajaksi vaaliauton jäähallin eteen ja lähti itse pois muilla kyydeillä. Näin sitä ihmisille annetaan mielikuvaa, että jääkiekkoväen asialla ollaan.
Paskanlenkki, kaikenlaista kusetusta.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Onko se vaalimainonta myös sinun puolueessasi "SÄÄLITTÄVÄÄ" toimintaa.
antaa harhaanjohtavia mielikuvia toimistaan äänestäjille mutta, kyllä tämmöinen on jo naurettavaa ja tosiaan ihan säälittävää kalastusta. Olis edes mennyt katsoo sen pelin.
Jätit muuten vastaamatta itse kysymykseen.
Jos noin pikkuiset asiat panee suonet koetukselle niin tuska on sietämätö mennessäsi vaali päivää kohti. Ota löysin rantein, sen sanoi jo Veikko Lavikin :)
ei osoitettu minulle. Mielestäsi pikkuasioiden tekotapaan ei pitäisi puuttua mutta, kyllä valtaapitävien pitäisi olla rehellisiä isoissa kuin pienissäkin asioissa. Tässä kaupungissa on jo liian kauan otettu löysin rantein herrojen töppäilyt, mielestäni se pitää saada jo loppumaan. Kysymys kuuluukin mistä löytyy ne henkilöt jotka ei luottamustoimissaan pitäisi omanedun tavoittelemista päällimmäisenä????????????????
...sieltähän niitä ääniä täytyy kalastaa missä niitä liikkuu. Ja hokin pelissähän on runsaasti vaalikarjaa tarjolla. Mitäpä se ehdokas siellä tekee, pääasia että on mainos paikalla.
Hullumpi kai se olisi ollut jos olisi autonsa parkkeerannut sunnuntaipäiväksi vaikkapa Maxi-Makasiinin parkkipaikalle.
Ou jee, juuri näin. Siinä olisikin tyyliä, että kävisi itse siellä
peliä katsomassa ja tapaamassa jäkisväkee. Olemalla aidosti yksi jääkiekon ystävä. Siinä se pointti. Löysin rantein toki otetaan eikä suoni pullistu. Naurattaa vain tuollainen feikki-kiinnostus
urheilua kohtaan. Älkääkä puhuko paskaa, ettei tarkoitus ole
luoda mielikuvaa jääkiekkokatsomossa viihtyvästä urheilun
ystävästä. Siitä siinä on kyse. Tosin 8 miljoonan alijäämää
voisi olla hyväkin yrittää unohtaa jääkiekkopelissä :)
Kyllä Korhosen Timo oli pelissä mukana. Katsoi ja kommentoi hyvin.
Mukava että tuli peliä katsomaan, oli siellä Juntusen Hannu samalla lailla. Politiikkojen tulee olla kansan parissa.
Hyvä TIMO
Nimim. Pelinseuraaja ei taida olla nimensä veroinen. Klo 16.11 on ehtinyt kommentoimaan tietokoneen ääreen, pelistä huolimatta. Eikä taida herra muutenkaan olla tarkkasilmäinen. Kyllä minun silmiini Timo Korhonen peliä oli seuraamassa. Puhdista linssisi seuraavan kerran mustasta pahansuopaisuudesta tai vihreästä kateudesta. Niin on helpompi.
Lieneekö tuossa mitään pahaa että vaalien alla uskaltaa ehdokas näkyä. Ei lieneisi näkyvyys Kainuulle pahaksi eduskunnassakaan.