mihin se seksi katosi.??

hmm.. :)

Olen jo pitkään ihmetellyt mihin mieheni seksihalut ovat kadonneet. Hänellä ei seiso minun kansani.
En voi uskoa että se vaan loppui, tai erektio ongelma yllättää yhtäkkiä kuin salama kirkkaalta taivaalta. Minua kyllä haluttaisi ja paljon. Mies ei enää edes koske minuun sillä tavalla, ei halauksia, ei pusuja, niin että mies itse tekisi aloitteen. Ennen kyllä oli aina kimpussani nykyään ei koskaan ja kaikki tämä loppui ihan ylättäen. Olen kyllä puhunut hänelle että menisi lääkäriin ja hakisi jotain apua ongelmaansa mutta eipä ole vielä saanut mitään aikaiseksi. Minua jo rupeaa arvelluttamaan että haluaako hän edes seksiä minun kanssani enää koskaan. En haluaisi luopua tästä suhteesta jossa kaikki muu on niin hyvin. Seksiä ei vain ole se satuttaa minua todella paljon. Toisaalta en kestä enään yhtään tälläistä. Minä tahdon tuntea itseni halutuksi

Miten voi olla mahdollista että yhteinen ihana seksi katosi jälkiä jättämättä?
Onko muilla ollut tälläistä, miten 'ongelma' ratkesi?

3

1403

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tee37_2

      että meillä seksi loppu koska hellyys katosi, tai ainakin minun osaltani. En tiedä teidän tapauksesta mutta meillä saan vain haukkuja, kokoajan vähintää parikertaa päivässä kuulen että en ole jotain tehnyt, tai jos tehnyt niin väärin. Näin yli 35v sitä jo hiukan turtuu moiseen.
      Oli rakentaminen, siinä ei saanut kannustusta..piti vain jaksaa kun muutkin ovat kuulema jaksaneet. Tee nyt kuten kaikki muutkin.. kuten kaikki muut. No joo, kunhan hiukan murheitani puren.

      On niin monia asioita miksi seksi katoaa, mutta joko se on jokin ongelma miehellä tai sitten parisuhteessa on ongelmia. Ainakin yleisesti näin. Mutta poikkeuksia on. Joten eikun sänkyyn vaan siitä ja pistät miehesi liikkeelle. Voi voi saisipa itse joskus vielä sellaisen kokea.

      tsemppii siis

    • Kenziner.

      Olisikohan sillä toinen nainen? Vaikutta meniaan vähän epäilyttävältä, jos ne halut loppui miehellä kuin seinään. Voi sillä olla myös omia murheita ja on stressaantunut jostain syystä.

      • hölmö99

        Sillä miehelle tärkein asia maailmassa on muna ja sen seisominen. Sama se mihin sitä yrittää tupata.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      139
      3336
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      82
      2930
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      40
      2307
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      114
      2212
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      145
      2096
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      47
      2031
    7. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      18
      1540
    8. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1476
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1363
    10. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      135
      1063
    Aihe