29/1 2007Maanantai

En ota etyyliä tänään.
14704
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Raitista maanataita meinaan elellä, nyt uuninpankolle syrjälleen.

Äänestä

Raitis maanantai tänään.

Äänestä
  • menen raittiina maate, tuli oltuu taas tuolla chatissa!

    Äänestä

  • Cettuz! kirjoitti:

    menen raittiina maate, tuli oltuu taas tuolla chatissa!

    aion määki viettää nykysen päivän, vaan kiinnostaa, mistäkö Sut tapaa sielt chatista?

    Ehkä ollu puhetta, mutku toi... toi... ai niin, joku tementia tai semmone.

    Pistäkkö vaikka SP:iin, jollet haluu julkistaa nikkiis?

    Olihan kyse S24:sen chatista?

    Äänestä

  • karbidi kirjoitti:

    aion määki viettää nykysen päivän, vaan kiinnostaa, mistäkö Sut tapaa sielt chatista?

    Ehkä ollu puhetta, mutku toi... toi... ai niin, joku tementia tai semmone.

    Pistäkkö vaikka SP:iin, jollet haluu julkistaa nikkiis?

    Olihan kyse S24:sen chatista?

    Karbiiti olen tuolla jossain? eli suomi24/50 tai 50 /2. Olen siellä luuhannut jo kauan.

    Äänestä

Raitis ja raikas päivä pyörähti käyntiin.Työvikkokin alakaa maanantailla tällä kertaa.Ei muuta ko välihousut jalakaan ja baanalle.

Äänestä

ulukona näyttäs olevan toppahousukeli
ns. sisäistä villapuseroa en kuiten tarvi

Äänestä

Raittiina tänään, seitsemäs raitis viikko alkamassa. Sielussa on ikirouta, ihan kuin ulkonakin, -31. Mutta jospa tästä sulan.

Äänestä

Lavitsa päivää olen vietellyt. Täytynee pistää vielä tulet piisiin, niin tarkenee ensi yökin. Pitelee öisin kuivahkoja ilmoja, meinaten pikku-pakkasia (sellaista -kahtakymmentä, -kahtakymmentäviittä astetta). Tärkeintä kuitenkin että tääpäivä on promilliton osaltani. Jatketaan yhdessä tipattomuutta. t, joonatan11

Äänestä

raitis maanantai tänään. Eilen tissuttelin bisseä, mut en enää tänään. Harmittaa vähän, kun ei ollu töitä tänään tiedossa, mut huomen aamulla pääsen taas töihin :)

Olin eilen hiihtämässä ekan kerran tänä talvena :) Tänäänkin piti mennä, mut en mennyt, koska ulkona on liian kylmä.

Mulla on ollu tosi tylsä päivä tänään, mut onneks tv:stä tulee illalla käenpesä ja poikkeustila- ohjelmat :)

Äänestä

Minäkin jo aamulla pienet tulet panin ja hieman pisti huhhuttamaan, kun postilaatikolla kävin kylpytakissa. Autokin pitää pistää narun päähän, mutta silti tämä pakkanen on mukavampaa kuin lieju ja vesisade. On ihanaa viihtyä kotona, ei tarvitse miettiä taxikyytejä kapakkiin.

Äänestä

päivä on menny tähän asti raittiina,joten menee se ny loppuunki.Tsemppiä kaikille!!!

Äänestä

Raittiisti on kulunu tämäki päivä. Tosi raittiisti siis! Vaikka meillä ei pakkasta ookkaan kuin alle kaksikymmentä astetta. Mutta kaikin puolin hyvä päivä taas.

Äänestä

vietetty maanantai alkaa olla lopuillaan.
Tiistaista tulee tipaton.Hyvää yötä toivottelen.t pörri

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


jukka.salmi kirjoitti:

En ota etyyliä tänään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu