Miksi Pirkko Häli joka istuu kh:ssa vaikenee tässä Broman-jupakassa? Onko hänellä oma lehmä ojassa? Hän on kaupungin työntekijä. Kyllä hänen ensisijassa pitäisi ajaa kaupunkilaisten etua istuessaan kaupunginhallituksessa eikä ainoastaan omia etuja. Mutta omia etujahan hän on ajanut koko sen ajan kun hän on politiikassa ollut mukana. Kahminut valtaa vääryydellä ja viekkaudella. Eikö häntä jo saada pois pelistä? Että tällaista se on kristillisten politiikka täällä Kokkolassa. Valehtelua ja juonittelua.
Miksi Häli vaikenee?
kokkolantyöläinen
71461
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Joo hehhee... ja vielä heh.
Ettei sulla nyt vaan olisi oma lehmä ojassa?
Vai että vääryydellä ja oikein viekkaudella... Toki en tiedä, mutta sen uskallan väittää, että jos Pirkko niin kyllä sillon muut kahta kauheammin. Mut empä oikein jaksa uskoa, että näin pienen kaupungin tollaisiin virkoihin tarvii oikein viekkautta.
Jos tiedät Pirkon käyttäneen vääryyttä niin kerro toki! Itse voisin sitten kans luetella muutamia muita.
Hälisijä Häli,no comments.Kristillinen vakaumus velvoittaa kertomaan totuuden.Eriasia on mitä totuudella ymmärretään!
kd ei pysy totuudessa
Muutamia kaupungin luottomiehiä/naisia tuntien,on kaikilla enemmän tai vähemmän omat edut etusijalla.Muista viis kunhan mulle vain piisaa.
kyllä olet aivan oikeassa
niinpä näyttää
kristilliset olivat erottamassa kaupungin entistä henkilöstöpäällikköä korkein hallinto oikeus totesi että erottaminen oli laiton