Niin eli olisiko kellään tietoa tästä kyseisetä kalasta??
_________________________________________________________________________________________
Teksasinkirjoahven
2
678
Vastaukset
- fish KING
Normaali vesi arvot, lämpötila 23C paikkeilla.
Erittäin agressiivinen ja reviiri tietoinen laji joka kasvaa sopivan kokoisessa akvaariossa yli kolmen kymmenen sentin mittaiseksi ja parikytä senttiä säkältään komeaksi ahveneksi. Miel. 400 l akvaarioon.
Koiras eviltään komeampi ja pariskunta on melko helppo saada lisääntymään.
Texasin lempiruuat: katkarapu,pelletit,kastemadot,kärpäset, surviaiset..
Texasinkirjoahven viihtyy parhaiten pareittain, ei siedä toisia koiraita.
Akvaariossa seurana mieluiten vain pohjakaloja texasparin lisäksi,toisten ahvenien kanssa voi tulla tappeluja.- Rihma
Kyllä, olen kuullut myös tästä ahvenesta että se on TODELLA agressiivinen. Kannattaa olla siis varuillansa allastovereita valittaessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk645478Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6133554SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit842939Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2872769"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –961820Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6601750Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4851434Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re241401Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti141361Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .183948