Suurin litrateho(VAPARI) Mazda RX-8

250hp 1.3 koneesta!!!!
51791
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kyseessä ei ole mäntämoottori joten vertauksesi ontuu.

Äänestä
  • Siis rx-kone on kiertomäntämoottori, tarkoitin.Mäntämoottorilla en tarkoittanut todellakaan Yhtään Mitään.

    Äänestä

  • sori kirjoitti:

    Siis rx-kone on kiertomäntämoottori, tarkoitin.Mäntämoottorilla en tarkoittanut todellakaan Yhtään Mitään.

    Turha lähtee vertaan Ottomoottoria ja Walnkelmoottoria keskenään.

    Äänestä

  • gtx kirjoitti:

    Turha lähtee vertaan Ottomoottoria ja Walnkelmoottoria keskenään.

    ja toisaalta.. voidaanhan sitten verrata muitakin kuin autonmoottoreita.. esim. kelkan virikone (jenkeistä) 1.0 l ja 275 hv.. ja vaparina.

    Äänestä

  • JP kirjoitti:

    ja toisaalta.. voidaanhan sitten verrata muitakin kuin autonmoottoreita.. esim. kelkan virikone (jenkeistä) 1.0 l ja 275 hv.. ja vaparina.

    topaz: 1,9 cm^3, 0,9 hv. Eli litrateho noin vaatimattomasti 473 hv/litra. Ja on vapari. (Yritin sanoa ettei näitä kaikkia kannata ehkä vertailla.)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juuso kirjoitti:

250hp 1.3 koneesta!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu