kaikkien luonnonsuojelijoiden pitäisi asuttaa kainuun ja lapin tyhjät mökit ja saada paikan päällä asioita aikaan eikä vaan käydä lomailemassa hiihtoretkillä metsissä tai muuten lapin lomilla. tutustua asiohin ruohonjuuritasolla eikä puhua asiosta mitkä paikkakunnalla asuvista on monesti typeriä. vituttaa kaikenmaailman pulla hihhulit. sais samalla luonto lisää huolenpitäjiä syrjäseuduille väärinkäyttöjä vastaan. kaupungissa asuva luonnonsuojelija on paperia ja mustetta ei muuta. semmosta kukaan ota tosissaan.
kaikki luonnosuojelijat
tervas
4351
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mitä pahaa hiihtoretkissä on, oletko reppana joskus eksynyt vai. Kyllä minulle sitäpaitsi pullakin kelpaa ja vieläpä oikein hyvin. En tiedä mitään niin rauhoittavaa, kuin hiihtovaellus lapin koskemattomiin kairoihin, vielä kun repussa on tuoretta pullaa....oi oi, se on elämää.
Taitaa kuules juippi olla niin, että mietit uusiksi omaa identiteettiäsi ja mietit mikä tai kuka se "Luonnonsuojelija" oikeastaan on...se saatat jopa olla sinä.
Sinulla on ainaskin hyvät mahdollisuudet siihen, sillä olethan löytänyt tämän keskustelusaitinkin.
ja luonnosuojelija.
NÄIN ON !!!!!!!!
mutta on lämmin talo ja kinttaat