Apua ja valistusta tarviin kipeästi.Olen kohta 40v sinkkunainen.reilut 2 viikoa sitten tapasin ihanan miehen ja yhteyttä pidettiin ja kerran nähtiinkin.mutta eilen sain viestin että toistaiseksi haluaa jatkaa ystäväpohjalta.päätös tästä otti hänelle koville kuten myös minulle.hänelle tapahtunut tänä aikana läheisen menetys ja syvä ihastuminen minuun.ymmärrän hänen ajatukset ovat varmasti sekaisin ja tarvii aikaa surusta toipumiseen ym.Katsotko että onko meille tulossa yhteistä tulevaisuutta vai kuihtuuko tämä juttu.itse ajattelin että hän on viimeinen ihminen johon tutustun.en jaksa kokea näitä sydänsuruja enää....takkiin olen monesti saanut.ahistaa tämä kaikki konkreettisesti.tuntuu että happi loppuu!olisin tosi kiitollinen vastauksesta!!
Calmatolle
nyt on hätä...
1110
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Mies venkoilee, koska pelkää vakavampaa seurustelua. Läheisen menetys sattui sopivasti tähän lisäsyyksi.
Anna hänen itse ottaa yhteyttä, jos on ottaakseen ja katso sitten mitä on omat ajatuksesi siinä vaiheessa. Nyt näyttäisi siltä, että hän ei ole valmis jatkamaan yhteydenpitoa, vaikka jollain tasolla ihastuikin. Miehet pelkäävät omia tunteitaan, hänellä on ollut myös masennusta ja uupumusta, mielenterveysongelmaa jonka vuoksi on epävarma itsestään.
Kuntosalilla saa puretuksi niska-hartiaseudun jännityksiä ja vahvistettua itseään myös henkisesti taistellessasi 'rautaa' vastaan. Kuntosalilla käy mukavia miehiä, aikaa myöten tulee vakikävijät tutuksi. Olet kaikkea muuta kuin perinteistä kuntosalityyppiä - mutta nyt on aika mennä kuntosalille, tai aloittaa lintuharrastus tai mennä kaappikellokurssille paikalliseen kansalaisopistoon. Tutustut muutamaan mukavaan mieheen tekemisen parissa, sillä kapakoista ei löydy muita kuin maansa myyneitä tai sitä ainakin vakavasti suunnittelevia miehiä, sellaisia joilta on elämä menossa pakkolunastukseen.