Airbagratti irti

Auto on polo classic -00 ja homma virtalukon vaihto. Kuinka ratti irroitetaan niin, ettei airbag purkaudu tai vahingoitu? Onko virtalukon vaihto muuten hankalaa?
2372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

että jos ensi kertaa teet niin jätä suosiolla tekemättä.

Äänestä

JOs systeemi samanlainen kuin polo 98:ssa niin Ei tartte irroittaa ratti. otat vaan ratin suojukset irti. Virtalukon päältä sen muovi osan pois. Käännät virta lukon On/käynnistys asentoon ja poraat reiän virtalukon alumiini osaan noin 13mm päähän reunasta 3mm reän noin Kello 11 kohtaa (ajattele kellotauluna. Alumiini on siinä noin 2-3 mm paksua. Reijästä pitää näkyä mustaa. Sitten työnnät reikään ohuen tapin jolla painat virtalukon lehti jousen pohjaan ja samanaikaisesti vedät avaimesta virtalukon paikaltaan. VARMISTA LEHTIJOUSEN PAIKKA UUDESTA VIRTALUKOSTA.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tarmo kirjoitti:

Auto on polo classic -00 ja homma virtalukon vaihto. Kuinka ratti irroitetaan niin, ettei airbag purkaudu tai vahingoitu? Onko virtalukon vaihto muuten hankalaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu