Valkeala on kuulemma paratiisi jonkun tutkimuksen mukaan. Tarkoittaakohan se tätä valkealaa Kouvolan lähellä? Itse olen asunut suomessa seitsemällä paikkakunnalla ja valkeala on minusta ollut niistä ikävin paikka. onhan luonto valkealassa kaunista mutta niin se on monessa muussakin paikassa...!!!!
Suomessa on kuulemma joku muukin paikka nimeltä valkeala!
Suomessa on kuulemma joku muukin paikka nimeltä valkeala!
Vastaukset 2
Vanhimmat
Cityn kyselyssä Suomi sijoittui paratiiseista kuudennelle sijalle. Suomesta mainittiin erityisesti Valkeala (ja nimenomaan tämä Kouvolan kupeessa oleva). Kaikkien mielestä Valkeala ei ehkä ole niin mukava, mutta ilmeisen moni siitä kuitenkin tykkää jos noinkin hyvin kilpailussa sijoittuu. Kyllä Valkealassa paljon on hyviä puoliakin!
Mikähän hömppäkysely sekin oli?
Vaikka itsekin olen Valkealasta kotoisin, niin totuuden nimessä on sanottava, että Suomea ristiin rastiin reissanneena olen todennut Suomessa olevan Valkealan kirkonkylän kaltaisia taajamia pilvin pimein.
Vai oliko kyse luonnosta, jossa pohjois-Valkeala Repovesineen on kyllä kärjessä?