eli tarvisin hiukan ehdotuksia/apua. autoni on 318i touring bmw vm:2000. kesäksi pitäisi ostaa jotkut nätit aluvanteet ,mutta minkä kokoiset? en halu alkaa madaltamaan autoa ja jos heitän alle jotkut 18tuumaset niin taitaa tulla autosta todella monsterin näköinen. tällä hetkellä vakio pallot alla 195/65 15. ehdotuksia...?
BMW vanteet.
assistent
91014
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
toimii ainakin Compactissa ok ja on sopusuhtaisen näköinen.
mut onko noi autot suhteessa toisiinsa korkeudeltaan samanlaisia? voiko niitä verrata?
Täältä löytyy näppärä laskin, jolla voit vertailla eri kokoisten renkaiden mittoja:
http://www.miata.net/garage/tirecalc.html
Ole hyvä!
Yllä mainittiin jo koot.
Korostaisin vanteiden ja renkaiden laatua.
nihkeesti netistä löytyy bmw:n vanteita sellaisia mieleisiä. tahtoisin semmost jossa on sitä huulta ja vanteet sais olla 5 puolaset.. hinta max 700e pistäkää linkkejä jos tiedätte jotain. kiitos vastauksista.
http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=AP31&mospid=47661&hg=36&fg=15
BBS:llä on myös laatu kahdallaan.
Varmistu että koko ja ET on kohdallaan, muuten heität rahat suoraan ikkunasta!
Älä osta suurempia kuin 17", muuten ajaminen ei enää maistu.
kiitos
Tyhmä kysymys varmaan, mutta kysyn kuitenkin. Aluvanteiden laatu, onko niillä eroa? Laadukas ja ei niin laadukas aluvanne vierekkäin, näenkö minäkin niissä jonkin eron? Hinta tietysti kertonee jotain. Yksityiskohdat? Valussa eroja(eikös ne valulla tehdä?). Jos joku viittis vastata, tulisin viisaammaaksi, tai ainakin tietäisin enemmän.
kato täältä niin tietoa löytyy niinku hiekkaa saharasta!! www.btcf.fi
mut 225/45 r17 tai 215/40 r17 on varmaan jo aika liki millä on vielä mukava ajella.. hinnassa huomaa ainaki eron ja tietty kestävyydessä