Hanian kentällä

mennen tullen kesäaikaan. Varatukaa siihen varsinkin lasten kanssa matkustavat. Hanian kenttähän on varsin pieni ja varsinkin pohjoismaista tulee sinne kesällä koneita. Istumapaikatkaan ei riitä, joten seisomiseksi menee.
3938
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ollaan nyt oltu 4 kesänä ja kertaakaan ei olla mennessä jonotettu,vaan koneesta ulos,laukut tulleet heti ja hotellibussit odottaneet parin askeleen päässä.

Kotiin lähtiessä pakko odottaa,kun kentällä oltava 2h ennen koneen lähtöä.Ja meille on aina 4hlöä riittänyt istumapaikat ja oltu kentällä aamulla,päivällä ja yöllä.Ja lattiallakin voi istua!Pienillä lapsilla yleensä rattaat mukana,joissa voivat olla koneeseen menoon asti.

Äänestä
  • Kotiin lentoa odotellessa oli kaksi tuntia myöhässä. Seurueemme 5 henkilöä Haniassa kentällä, kaikille istumapaikka löytyi.

    Äänestä

  • Kentällä kirjoitti:

    Kotiin lentoa odotellessa oli kaksi tuntia myöhässä. Seurueemme 5 henkilöä Haniassa kentällä, kaikille istumapaikka löytyi.

    Suomalaisten pitäisi osata myös vaatia palvelua, eikä aina tyytyä esim. huonompiin huoneisiin kuin muut pohjoismaalaiset nyt kun melkein kaikki matkatoimistot ovat ylikansallisia. Kyllä suomalaiskoneitten annetaan varmasti odotella, jos matkustajat eivät valita. Ei liika vaatimattomuus tässä tilanteessa kaunista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


odotellaan kirjoitti:

mennen tullen kesäaikaan. Varatukaa siihen varsinkin lasten kanssa matkustavat. Hanian kenttähän on varsin pieni ja varsinkin pohjoismaista tulee sinne kesällä koneita. Istumapaikatkaan ei riitä, joten seisomiseksi menee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu