Olimme tuolla Dublinissa muutaman päivän ja mukava siellä oli käydä.
Ryanairilla kaikki sujui taas hienosti kuten ennenkin, joten n. ½-tuntia perillä ajoissa molempiin suuntiin, selkeät terminaalitoiminnat ja opasteet.
Keskustaan oven edestä lentoasemalta n. ½-tuntia kaksikerrosbussilla 5e/hlö.
Toinen menee bussiasemalle 747, 748 Temple Bariin.
Meillä kiva hotelli, (kaksi tähteä) n. 1-1½ km Temple Barista n. 60 e/vrk doubleroom bookassist. comin kautta varatessa.
Kaupunkilomailua, paikalliseen keskustaan ja tapahtumiin tutustumista.
Pubeissa hyvä meno ja live-esiintyjiä melkoisesti.
Ruoka aikas hintavaa, samoin kuin alkoholikin, Suomenhintaa.
Mukava reissu
3
1650
Vastaukset 3
- ruoka??
Ei minusta. Hyvä kun vaimon kanssa kahdestaan jaksoimme yhden pub-annoksen syödä.
Aina emme jaksaneetkaan.
Hintaansa nähden myös riittävän laadukasta!
Myös Temple Barin pubberoisissa.- Juppelistä
Ainakin Temple Barin paikat olivat sikakalliita ainakin meikkiksen mielestä.
n 15 ekee jostakin pippuripihvistä ja muutamasta ranskalaisesta ja oli niitä halvimpia paikkoja siellä.
ai niin tarjoilupalkkiot 10-15% päälle.
on kait siellä halpojakin paikkoja jossakin,mut meidän porukka etittiin niitä Templen pääkadulta ja pubien ruokalistoja lukien.
mut raha ei ratkaise vaan nälkä - kuin Suomessa
Ei Dublinin keskustassa halpaa ole syödä. Ainakaan Temple Barin / Graftonin alueella. Normiruokailuun menee noin 15-25 euroa / henkilö.
Pubeissa ns. kotiruoka-annokset ovat halvempia, muttei ehkä turisteille niin yleisiä ruokailupaikkoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga1011246Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️86746Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35681- 47657
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja116537Lidilikö Suomussalmelle
Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat30531Ei makeat pimut sytytä
sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol32506Upeaa Google!
Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö181489Huomasitko? Elämä Lapselle -konsertti tänään suorana tv:ssä - Aika kova kattaus huippuartisteja!
Lastenklinikoiden Kummien järjestämä Elämä Lapselle -konsertti tukee Suomen viiden yliopistollisen lastensairaalan toimi23477- 59463