Nykäsen Matin Bella

Onko Nykä Matin Bella vielä oulussa tai siellä päin?Olis mukava tietää sen vaiheista sitten kun se lähti masalta.Tietäiskö joku????
164592
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

onko kurosen vanha missä?

Äänestä

Tervee!

Tietääkö kukaan,missä Kalle Kallonan vanha scantic on?

Äänestä

Mitä vitun väliä sillä on missä on jonkun vanha kylpyamme...
Otte te aika kummaa porukkaa...

Äänestä

Se yks valkonen vene minkä näin jossain merellä joskus 5v sitten. Aattelin vaan jos joku olis nähnyt valkosia veneitä joskus.

Äänestä
  • Toi oli hyvä!

    Äänestä

Onks kukaan nähny missä ne mun kaikki tyhjät kaljapullot on?

Äänestä
  • Kippari lehdessä oli aikoinaan isoja kuvia kun Matti rojotti ensimmäisen eukkonsa kanssa melkein ilkosillaan Bellansa kannella.

    Äänestä

  • vois tietää kirjoitti:

    Kippari lehdessä oli aikoinaan isoja kuvia kun Matti rojotti ensimmäisen eukkonsa kanssa melkein ilkosillaan Bellansa kannella.

    Se oli toinen vaimoke Piia.
    Se enimäinen oli hassi...

    Äänestä

  • Ollut kuin kirjoitti:

    Se oli toinen vaimoke Piia.
    Se enimäinen oli hassi...

    Joo, Pertti Hassi se oli.

    Äänestä

  • diiiiii kirjoitti:

    Joo, Pertti Hassi se oli.

    Vene on vielä Oulussa tai oli viime kesänä ainaski.Nimi on Miikku tai jotakin sinne päin.

    Äänestä

Se on myyty Kemiin.

Äänestä

Kyll se oulus on.

Äänestä
  • Matti ajoi sen kiveen ja öljyt lensi koneesta.

    Äänestä

  • tietty juttu kirjoitti:

    Matti ajoi sen kiveen ja öljyt lensi koneesta.

    ensin veneelle ja sitten Matille.

    Äänestä

  • sattui kirjoitti:

    ensin veneelle ja sitten Matille.

    nähny terhi baby funia itäisellä suomnlahdella? kake randelinin entinen....

    Äänestä

  • kukaa kirjoitti:

    nähny terhi baby funia itäisellä suomnlahdella? kake randelinin entinen....

    ajo tosiaan kake ja kyydis oli remu. jäbät paino tukat putkella m.haminasta kohti kotia jokunen viikko sitten....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Stefa kirjoitti:

Onko Nykä Matin Bella vielä oulussa tai siellä päin?Olis mukava tietää sen vaiheista sitten kun se lähti masalta.Tietäiskö joku????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu