Mul on tosi upee bändipaita jota haluan pitää näytillä seinälläni enkä päälläni. Onko mitään vinkkiä tai niksiä miten saisin sen hienosti, nätisti ja tyylikkäästi tuonne seinälle, tällä hetkellä se roikkuu tavallisesta henkarista oven karmissa. En viitsisi naulata sitä kuitenkaan tuonne seinälle.
Paita seinälle nätisti
Nuori omassa kämpässä
28421
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Pari ideaa tuli mieleeni...
Paidan voi kehystyttää tauluksi! Olen nähnyt monenlaisia vaate- ja kenkätauluja, ihan hienoja on. Pysyy siistinä lasin alla. Tosin aika hintava kestoratkaisu.
Halpa ja surutta purettava ratkaisu taas on, että ostat pätkän halkaisijaltaan 2-3 sentin puutankoa, johon pujotat paidan T-asentoon, siis sujautat tangon vaan hihojen läpi. Puutangon virität katosta seinän lähelle roikkumaan silmukkaruuvien ja siiman/kettingin (mikä teemaan sopiikaan) avulla.
laita se paita raameihin. tavallinen irtokehys sopii loistavasti kun vaan nippeöeitä vääntää ja kunnon vaihtokehykseen menee myös. Vaihtoehtona on ottaa paidasta osa pois ja kehystää haluttu kohta.
Paidan mallista riippuen sen voi laittaa roikkumaan tankoon tai keppiin tms hihojen kautta pujottamalla jolloin se on T-mallisen siellä seinällä.
Jos paita on malliltaan muotoillumpi niin tee vanerista paidan kokoinen sisus ja ripusta se seinälle paita päällään.
Henkarissakin paita on ok seinällä kunhan vaikka tärkkäät sen jäykäksi ensin..