Kamala kohtalo

6322
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ihmisille on omat palstansa, ei niistä jaksa aina jauhaa!

Äänestä

ei suomalaisia!
Tapahtuuhan samassa maassa paljon muutakin pahaa!

Äänestä

Nii-in..jos nyt totta puhutaan niin tuossa maassa ei kyllä ole muutenkaan kaikki asiat kohdallaan...

Äänestä

ihan arkipäiväinen asia. Orvot ympäri maailmaa ovat huonosti kohdeltuja (Romania, Kiina...). Monia sidotaan sänkyyn, vaipat jätetään vaihtamatta, ruokaa ei ole tarpeeksi tai ei ollenkaan yms.
Mutta aina tuollainen uutinen järkyttää ja pysäyttää.

Äänestä

Siinä on maa, johon mä en lähde kuin rynkky kädessä tykistökeskityksen tukemana.

Äänestä

aivan hirveetä.Millaset traumat tuollaset pienet saa. Ja jos nenä vielä tukkonen, niin ei saa edes hengitettyä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


vauvoilla kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200702015686187_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu