Pientä päänvaivaa:
Olkoon:
aaR/bbL
cc/dd
aaL/bbR
xxx=(aa bb)*cc 102
yyy=(aa bb)*dd-248
Ratkaise xxx ja yyy !!
Vihje:
Luvut liittyvät jotenkin Helsinki-Vantaan (valmistunut 1952)lentokenttään. Sen kautta kulkee vuosittain jopa 11 miljoonaa ihmistä ja se työllistää 11000 työntekijää.
luvut...???
juuppi1
1
1086
Vastaukset
- Teuvo
Ne geokätkömysteerit on varmaankin tarkoitettu ihan jokaisen itsensä ratkaistavaksi! Aika noloa huudella täällä apua kertomatta edes tarkoitusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.105356- 852915
- 462802
Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei132170- 252151
- 492103
- 431964
Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa -kaudesta
Unelmia Italiassa -sarja on ollut supersuosittu ja uutta kautta on odotettu. Nyt on tullut se aika, että TV-katsojat pää71903Salatut elämät: Lola Odusoga -paljastus - Tämä suosii tiettyjä Salkkarit-faneja!
Salatut elämät vetää katsojia tv-ruudun äärelle jaksosta, kaudesta ja vuodesta toiseen. Tähän mennessä sarjaa on nähty j71821Lähtisitkö Erikoisjoukot-leirille? Yksi kokelas paljastaa karun totuuden kulissien takaa
Erikoisjoukot realityssä kokelaat kohtaavat omat henkiset ja fyysiset rajansa. Nyt yksi kokelas paljastaa karun totuuden171821