Minkälainen paikka asua on Turun Verkapiha? Sopiiko lapsiperheelle, onko rauhallista?
Verkapiha 1 jne.
5
2115
Vastaukset
- veikkaisin
Kyllä nuo Verkahovin korttelit taitaa keskimääräistä rauhallisempia olevan, mitä muuhun keskustaan vertaa.
Tosin siinä lähellä on sellainen pieni seksiliikkeiden keskittymä, mutta ei se varmaan liialti haittaa.
Kyllä minä muuttaisin sinne jos voisin.- päivänä
Kävin huvikseni kävelyllä ko. alueella. Kovin oli tiheään rakennettu ja synkän näköisiä ihmisiä kulki vastaan. Voiko siellä oikeasti elää?
- ihan normaalia
päivänä kirjoitti:
Kävin huvikseni kävelyllä ko. alueella. Kovin oli tiheään rakennettu ja synkän näköisiä ihmisiä kulki vastaan. Voiko siellä oikeasti elää?
Yleensäkin keskusta on tiheästi rakennettu. Älä vain eksy pk-seudulle, nimittäin siellä vasta onkin tiheästi rakennettu.
Pienenä vinkkinä. Koko Turku on talvisin ankean näköinen. Verkahovi on kesällä oikein idyllinen. - muuta
ihan normaalia kirjoitti:
Yleensäkin keskusta on tiheästi rakennettu. Älä vain eksy pk-seudulle, nimittäin siellä vasta onkin tiheästi rakennettu.
Pienenä vinkkinä. Koko Turku on talvisin ankean näköinen. Verkahovi on kesällä oikein idyllinen.Verkapihan asunnot ovat korkotuettuja ja niissä on varallisuusrajat. Asuuko siellä siis spurguja, työttömiä juoppoja tai romaneja?
- Tervatori
muuta kirjoitti:
Verkapihan asunnot ovat korkotuettuja ja niissä on varallisuusrajat. Asuuko siellä siis spurguja, työttömiä juoppoja tai romaneja?
Osassa, muttei edes kaikissa on varallisuusrajat, muttei niihin kuitenkaan ihan noilla perusteilla pääse eivät ole kaupunginvuokrataloja, säätiöiden ym.. ja joukossa paljon omistuasuntoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eroa Orpo! Orpo eroa!
Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa1162768SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa
Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän241761Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava621744Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,2721638Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti
Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --151594Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue281291Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä
Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.281164Menettämisestä
Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?971098Kiinteistökauppoja
Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan411082RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI
Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä4041032