Suomen Brian tai Bon?

voice of rock´n´roll

Kuka kotimainen laulaja mielestäsi voisi vetää parhaiten AC/DC:tä? Ittelleni ei äkkisiltään tullut ketään mieleen joka vois vetää edes kohtuullisen hyvin. Mielipiteitä?

7

773

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rokkisetä

      Luulen että Kirka ois oikeesti voinu vetää AC/DC:tä ihan kohtuullisesti. Itseasiassa vähän Brianin näköinenkin ;-) lätsä vaan päähän. Kirka oli monipuolinen tulkitsija iskelmästä hevirokkiin ja hyvä tyyppi muutenkin.

      R.I.P Kirka

      • löytyy...

        Mielestäni Jaakko Ryhänen sopisi paremmin vetämään acdc:tä.


    • Jorma Kovana

      Suomen Bon = Jari Sillanpää
      Suomen Brian = Antti Tuisku

      Molemmat ovat esikuviensa tapaan kovia "vetomiehiä".

      • A-C-D-C

        Haista nyt kuule ####### Ehkä sulla on Jorma kovana Sillanpäästä ja Tuiskusta mutta älä tule sitä tiedottamaan tänne ihmisten palstalle. Painu vaan takaisin sinne Dingon keskustelupalstalle. Eikä kyllä Kirkastakaan olisi ollut Bonin tai Brianin suomalaiseksi versioksi. Näin päättelen mä.


      • .A.
        A-C-D-C kirjoitti:

        Haista nyt kuule ####### Ehkä sulla on Jorma kovana Sillanpäästä ja Tuiskusta mutta älä tule sitä tiedottamaan tänne ihmisten palstalle. Painu vaan takaisin sinne Dingon keskustelupalstalle. Eikä kyllä Kirkastakaan olisi ollut Bonin tai Brianin suomalaiseksi versioksi. Näin päättelen mä.

        Mites tää bändi:

        http://www.dirtydeedsindeed.com/


      • Jorma Kovana

      • problem child

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      234
      2057
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      260
      1204
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      20
      1115
    4. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      41
      746
    5. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      125
      706
    6. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      678
    7. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      205
      622
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      51
      475
    9. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      448
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      42
      432
    Aihe