Mitä hyötyä Virolle on Natosta?

Nato-keskustelu käy kuumana. Yli 70% kansalaisista ei tahdo liittyä Natoo. Sen sijaan kokoomuspuolue ja etunenässä sen johtaja Sauli Niinistö ovat Nato-kannattajia! Sauli Niinistön blogissa enemmän tietoa:

http://www.blogger.com/profile/15330413

Pitäisikö Suomen liittyä Natoon?
4473
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

siellä.

Äänestä

Olin itse Virossa kun siellä oli 4.000 Nato sotillan harjoituksent vuonna 1998

Heillä oli yhtenä päivänä hieman vapaata, jolloin kaikki olivat

Vanalinnassa sitä viettämässä.

Oli paikallisilla hieman ihmeteltävää kun näkivät nämä Nato sotilaat, sillä

90% heistä oli ihonväriltään afro amerikkalaisia !

Itse istuin McDonalsin terassilla ja siitä näkin hyvin sinne Vanalinn

portista tulevien ilmeet !

Äänestä
  • Eestissä työn vuoksi Eestissä,ja huomasin että siellä on ihmetyttävän paljon tummaihoisia,selitys siihen oli vaihto opiskelijat Kuubasta ja muutamista Afrikan maista.Kun N-L joutui romukoppaan monilla Eestissä olevista ulkomaalaisista ei ollut mahdollisuutta palata kotimaihinsa.Joten monet heistä ja heidän jälkeläisitään ovat nykyään Eestin Kansalaisia,siellä on myöskin ihmisiä Venäjän Aasialaisista osista jopa Kiinalaisia.
    En huomannut pienintäkään edes rasismiin viittaavaa kantaväestön keskuudessa,neukkusysteemissähän pyrittiin sekoittamaan kansallisuudet,käsittääkseni siinä oltiin myös onnistuttu.
    Mieletäni meissä Suomalaisissa on enemmän rasisteja mitä missään muussa EU valtiossa.

    Äänestä

  • 1996 kirjoitti:

    Eestissä työn vuoksi Eestissä,ja huomasin että siellä on ihmetyttävän paljon tummaihoisia,selitys siihen oli vaihto opiskelijat Kuubasta ja muutamista Afrikan maista.Kun N-L joutui romukoppaan monilla Eestissä olevista ulkomaalaisista ei ollut mahdollisuutta palata kotimaihinsa.Joten monet heistä ja heidän jälkeläisitään ovat nykyään Eestin Kansalaisia,siellä on myöskin ihmisiä Venäjän Aasialaisista osista jopa Kiinalaisia.
    En huomannut pienintäkään edes rasismiin viittaavaa kantaväestön keskuudessa,neukkusysteemissähän pyrittiin sekoittamaan kansallisuudet,käsittääkseni siinä oltiin myös onnistuttu.
    Mieletäni meissä Suomalaisissa on enemmän rasisteja mitä missään muussa EU valtiossa.

    Kaikki taas CCCP armeijassa käyneet eivät koskaan olleet nähneet

    mustia heidän omassa armeijassa ?

    Nyt hyvin koulutetut Naton afro amerikkalaiset takaavat, Viron koskemattomuuden ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


täällä kirjoitti:

Nato-keskustelu käy kuumana. Yli 70% kansalaisista ei tahdo liittyä Natoo. Sen sijaan kokoomuspuolue ja etunenässä sen johtaja Sauli Niinistö ovat Nato-kannattajia! Sauli Niinistön blogissa enemmän tietoa:

http://www.blogger.com/profile/15330413

Pitäisikö Suomen liittyä Natoon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu