Nortonin poistoon apua kiireesti, please

Osaako kukaan neuvoa miten Nortonin saa kokonaisuudessaan koneesta poistettua ????
Lisää/poista-systeemillä se ei kuulemma kokonaan poistu vaan siitä jää osia, jotka estävät uuden antivirusohjelman asentamisen. Kyseessä on täysin laillinen Norton 2005 ja siihen hankittu laillinen päivitys 2006
9506
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat
  • Tuo sivu oli jossain suomeksikin.

    Äänestä

  • Kyllä Norton lähti nikottelematta pois eikä käynyt uuden kotieläimeni (Panda) kimppuun yhtään, kun sitä asennettiin;)

    Äänestä

Etsi komennolla löydät osan jämistä. Lopuksi tyhjennät Temp tiedostot hakemistoista Windows ja Document and...

Äänestä

Noin minäkin olen lukenut, ettei se poistu lisää/poista-listasta poistamalla.
Mutta sitten joku kirjoitti, että poistuu kokonaisuudessaan sen kautta.
Kirjoittaja sanoi, että se avaa Nortonin oman uninstallin (poisto).
Se on kai se sama, joka on Nortonin asennuslevykkeellä, eli asennuslevyn avulla sen voinee ehkä poistaa myös?

Äänestä
  • -->Poista epäonnistunut asennus tai vahingoittunut Norton-tuote Norton-ohjelman asennuksen poistotyökalulla.---


    Entäs, jos halutaan poistaa onnistunut asennus ja toimiva Nortontuote?
    Se voi hyvinkin olla niin, että epäonnistunutta asennusta ei saa pois kuin tuollaisella työkalulla, mutta kyllä kai onnistunut asennus lähtee lisää/poista-listasta poistamalla sovellus?

    Äänestä

  • tuli mieleen kirjoitti:

    -->Poista epäonnistunut asennus tai vahingoittunut Norton-tuote Norton-ohjelman asennuksen poistotyökalulla.---


    Entäs, jos halutaan poistaa onnistunut asennus ja toimiva Nortontuote?
    Se voi hyvinkin olla niin, että epäonnistunutta asennusta ei saa pois kuin tuollaisella työkalulla, mutta kyllä kai onnistunut asennus lähtee lisää/poista-listasta poistamalla sovellus?

    Olen useamman kuullut valittavan ettei poistu kokonaan tuolla lisää/poista-systeemillä ja sitten ne koneeseen jääneet osaset jumittavat muita antivirusohjelmia asennettaessa koko koneen ja sitten vasta show on alkanutkin:((

    Äänestä

Ihanaa kun auttavaisiakin on vielä joukossamme. Toki itsekin neuvon muissa asioissa aina jos vain osaan.
Huomenna olemme viisaampia,kun jälkikasvu tulee taistelemaan Nortonia vastaan:D
Itse en muistanut koko asennuslevyjä ja etsittyäni havaitsin niiden olevan nuorison jäljiltä jossain huitsun Nevadassa:(
Vuoden 2005 Norton toimi moitteetta mutta -06 versio ei sitten löytänytkään enää mitään. Ei edes edellisvuonna löytämiään haittaohjelmia, joten on aika vaihtaa merkkiä. Edes Symantecin neuvoilla tilanne ei parantunut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onneton neito kirjoitti:

Osaako kukaan neuvoa miten Nortonin saa kokonaisuudessaan koneesta poistettua ????
Lisää/poista-systeemillä se ei kuulemma kokonaan poistu vaan siitä jää osia, jotka estävät uuden antivirusohjelman asentamisen. Kyseessä on täysin laillinen Norton 2005 ja siihen hankittu laillinen päivitys 2006

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu