Raitis lauantaipäivä tänään.
Lauantai 3.2.2007
16
877
Vastaukset
- Cettuz!
Raittiina, maate, yöt.
- karbidi
ja viikonloppukii, mut en tiijä miten sais nukuttuu, ku luin masispalstaa ja sielt juttuu "hethen tie...".
Jossainpäin suomee on varmaan tapahtunnu kauheita, enkä mää kerinny kirjuuttaa sille onnettomalle mitää, ku meinasin lukee kaikki viestit ensin.
Kaiketi liki keski-ikäne aviossa oleva kahen lapsen äiti oli päättänny tehä itsarin puoliltaöin ja viedä lapset mukanaan ja kenties miehensäkii.
Keskiyöhön asti tuli kaikille vastauksii, mut sit loppu.
Kauheeta !! tänään.
- åpoi
Valon päivänä raittiina
tarviiko ihminen kummempaa tuikkua pimeyteensä - pellepeloton
tänään ilman viinaa, mutta eilen join kolme kaljaa saunassa hikoilun päälle.
Se riittää vähäksi aikaa.
Saunon harvoin;) - veska58
Edessä litkimätön lauantai.
Kyllä on mukava juua kahavia vakaalla käjellä, ei oo rapulaa eikä tee viinaakaan mieli eli raitis lauantai. Huomenta kaikille!!
- raitista
Tänään olen juomatta ja teen töitä.
- ma-sa
Raittius jatkuu täälläkin rannalla.Eikä sen toisenkaan ärrällä alkavan sanan kanssa hätiköidä.Päivä kerrallaan mennään satoi tai paistoi.
- raitistelijasuotuulia
Sitten tiistain kun "terveys rommasi", olen eka kertaa sen verran jalkeilla, että jaksan kirjoittaa palstalle. Ei tässä viinat ole mieleen tulleet kovassa kuumeessa. Tammikuu ja puolet joulukuusta meni ilman tippaakaan ja nyt olen jo hyvällä alulla tipatonta helmikuuta.
Raittiina tänään.- terveyttä sinulle!
Mukava kuulla, että olet tipattomana. Sama minulla täällä etelässä.
- raitistelijasuotuulia
terveyttä sinulle! kirjoitti:
Mukava kuulla, että olet tipattomana. Sama minulla täällä etelässä.
Terveys romahti kun ukko prkl ilmoitti että hänellä on uusi nainen ja vei eropaperit käräjille. Neljä päivää meni sängynpohjalla 40 asteen kuumeessa. Nyt kun pääsen jaloilleni, en voi kuin siunata, että olen jo hyvällä ja vahvalla pohjalla raittiuden suhteen, että en allekirjoita mitään mitä ei ensin ole asianajaja varmistanut. Olen niin raivoissani. 30 vuotta naimisissa ja pohja pudotetaan alta.
No nämä kuuluisi tuonne suhdepalstoille, mutta minulle on tärkeintä tämä palsta. - nyt jos koskaan
raitistelijasuotuulia kirjoitti:
Terveys romahti kun ukko prkl ilmoitti että hänellä on uusi nainen ja vei eropaperit käräjille. Neljä päivää meni sängynpohjalla 40 asteen kuumeessa. Nyt kun pääsen jaloilleni, en voi kuin siunata, että olen jo hyvällä ja vahvalla pohjalla raittiuden suhteen, että en allekirjoita mitään mitä ei ensin ole asianajaja varmistanut. Olen niin raivoissani. 30 vuotta naimisissa ja pohja pudotetaan alta.
No nämä kuuluisi tuonne suhdepalstoille, mutta minulle on tärkeintä tämä palsta.on täysi syy pysyä irti viinaksista. Viinalla huonotkin asiat menevät vielä huonommin.
- ambivalenttineN
En uskaltanut tulla kirjoittaan ennen kuin Alkot meni kiinni. Päätin eilen, että kävisin tänään ostamassa punaviiniä ja kaikkee hyvää syötävää. Päädyin kuitenkin pitkän harkinnan jälkeen ostamaan vain hyvää syötävää ja punkunkun sijasta ostin pepsi maxia. Tuntuu ihan järkevältä vaihtoehdolta, vaikka punkkua tekee edelleen mieli. Mut tiiän entuudestaan, että yksinäisyyteen juomisesta seuraa vain ahdistusta ja itsetuhoisuutta. Joten parempi kärsiä yksinäisyydestä raittiina, niin ei tuu tehtyä mitään typerää.
- ext
Raittiisti meni. Kaveri kysyi, että ostetaanko pullo viiniä, kun tipaton tammikuu meni jo. Minä sanoin, että mitä tuo kannattaa, juodaan teetä. ja niin on tehty...
- karbidi
viestini ei siis sykähyttänny ketään. Ei mul sit muuta. No poitsun porukka tulee jo amusella (yhelttoista!) syömään meitille; taas joutuu vaari könyyn yläkertaan rappui "toisenni" kerran.
Lyhyestä virsi kaunis! Nyt maate, eikä kännissä; muute ei jaksas sitä teuhaamista.
Yöt!
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201767
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991578Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy481099Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?43974Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29929Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50856Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s44812Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37780Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56778Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37760