löysin poliisiautosta(käteeni sattui) pienen pistoolin, saanko sen pitää itselläni. Mua oltiin kuskaamassa putkaan kun tein tuon löydön. Ei otettu pois tarkastuksessa kun ei huomattu (ehdin sen piilottaa). Kun pääsin putkasta ulos ei minua enää tarkastettu. Alkoi nyt omatunto kolkuttaa, että onkohan suurikin rikos paljonko tommosesta voi saada?.
löysin pistoolin
taika jim
4667
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
anukseesi sen työnsit tarkastuksen ajaksi. Älä satuile siellä. Luuletko, että joku uskoo tarinasi?
rikos ja paljonko tommosesta voi saada
Jos oikeasti luulet, että joku uskoo provojasi, niin se on voi voi.
Luvattomasta ampuma-aseesta voi jäädä ilman rangaistusta, jos omasta aloitteestaan toimittaa sen poliisille. Näin suosittelisin kirjoittajaa menettelemään. En usko, että kielteisiä seuraamuksia aiheutuu.
Poliisituttavani kertoi, että poliisiautojen kuljetustilasta löytyy joskus teräaseita. Ammattitaitoinen poliisimies tarkastanee tilan asiakkaan käytön jälkeen.