Mistä löytäisi

Millaiseen formaattiin vanhat nauhat kannattaa tallentaa? Mikä olisi sellainen muoto joknka voisi olettaa toimivan pisimmälle tulevaisuuteen. Lisäksi olisi hyvä huomioida se että kun taltiointeja on tuntitolkulla niin levykemäärä olisi järkevä.
1296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tietokoneen ulkoinen kovalevy on hyvä videoiden säilytyspaikka, jos sitä ei käytetä muuhun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ohjeet kirjoitti:

Millaiseen formaattiin vanhat nauhat kannattaa tallentaa? Mikä olisi sellainen muoto joknka voisi olettaa toimivan pisimmälle tulevaisuuteen. Lisäksi olisi hyvä huomioida se että kun taltiointeja on tuntitolkulla niin levykemäärä olisi järkevä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu