Oi muistatko tämän

"Nordea-pankin viime syksynä teettämään kyselyyn vastanneista kotitalouksista joka neljäs oli sitä mieltä, että menot kuukaudessa saisivat kohota korkeintaan 50 euroa, jotta perhe ei ajautuisi vaikeuksiin. 50–150 euron lisäkustannusta piti siedettävänä enää joka viides."

Kohta mennään...ja lujaa!
2220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tiesitkös että nykyään velat saa kokonaan anteeksi. Ei muutakun kaikki emännän nimiin ja velkaa vaan niin saatanasti.

Äänestä

velkaneuvonta ruuhkautui jo joulukuussa aika lailla ja huhujen mukaan tammikuussa kasvu on ollut rajua!

Korot nousseet syksystä 0.7%, eli 200teur lainaan on tullut jo yli 1teur/kk lisää! Kohta pitäisi paukkua ja kovaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


virren...! kirjoitti:

"Nordea-pankin viime syksynä teettämään kyselyyn vastanneista kotitalouksista joka neljäs oli sitä mieltä, että menot kuukaudessa saisivat kohota korkeintaan 50 euroa, jotta perhe ei ajautuisi vaikeuksiin. 50–150 euron lisäkustannusta piti siedettävänä enää joka viides."

Kohta mennään...ja lujaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu