liian pitkälle!! Ensin oli laitettu nimissäni ilmoitus että vuokraan kesämökkiä jossain Turun seudulla ja nyt oli laitettu ilmoitus että meillä on kissanpentuja. Minun sähköpostilla ja puhelinnumerolla.
Jonkun touhut menee vähän
Reissureeta
111314
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 19 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
se on?
ja puhui myös kaneista....ei herran pieksut.
kyllä taas paljon järki päätä pakota sillä joka noita kylvää.
Kyllä toi hörhööminen rupee menemään nyt jo niin överiksi jollakulla, että kiinni se pitää noista saada.
ei oo kysynyt vasta kun se yksi ja se puhui(siis kirjoitti) jotain kaneista. Mökistä on tullut useampi kysely ja jo jokunen viikko sitten ensimmäiset ja silloin ajateltiin että varmaan väärä numero vahingossa tai jotain, mut nyt kun on kissailmoituskin jo niin...
Ei se joka soittaa ilmoituksen perusteella ole tehnyt mitään väärää vaan se joka on aiheettoman ilmoituksen laittanut.
Itse olen soittanut joskus koiranpentujen myynti ilmoitukseen. Samoin veneenostoon ja aseen myynti-ilmoitukseen.
Nämä ovat siis sellaisia jotka oli joku muu laittanut eikä asianosainen tiennyt mitään.
Kun kohde oli tehnyt rikosilmoituksen niin minua kuultiin vain todistajana ja poliisi sanoi heti etten minä ollut mitään väärää tehnyt.
Joten älkää tuomitko niitä soittajia vaan ilmoituksen laittajia.
Jos alatte heti uhkailla soittajaa niin ei hän uskalla edes kertoa mistä on tiedon saanut.
kyselijöitä hetkeäkään epäillyt enkä missään tapauksessa syytellyt, kyllä se on joku ihan muu ajanvietettä harrastava.
silloin kiinni?
Kiini jäi. Tekijä oli vähä yli 40v mies ammatiltaan myymäläpäällikkö. Motiivia ei osannut kertoa. Sai tietää että olin yksi todistaja. Uhri oli kertonut.
Kostoksi laittoi minun nimellä ja tiedoilla lehteen kirjeenvaihtoilmoituksen. Arvaa mikä kalabaliikki syntyi kun puhelin alkoi kotona soida. ONNEKSI VAIMO TAJUSI HETI MISTÄ OLI KYSE.
Tekijä selvisi kun kävin lehden konttorissa. Pieni keskustelu "miesten kesken mopon suuntaviitoilla" auttoi. Seuraavassa lehdessä julkaisi anteeksipyynnön omalla nimellään.
tein tästä ilmoituksen ylläpitoon ja kopsasin ja vien myös poliisille.....nyt te rekatut menette liian pitkälle peitetyiilä uhkauksillanne. poliisi jäljittää IP:n ja seurauksia tulee takaan sen
rekatuista joka yrittää pelotella. hei issu tiedät varmaan kuka niin en sinua epäile vaan tiedät kuka
henkilötieojen paljastamisesta kuka rekattu lienetkin