olotilassa kertoneet ihastuksellenne ettette ole hänestä kiinnostuneet, vaikka asia olisi päinvastoin. Itse olen. Tiedän, olin pelkuri. Kuvittelin, ettei hän oikeasti ollut minusta kiinnostunut ja halusin, ennen kuin hän jättäisi minut, jättää hänet. Nyt myönnän tekoni typeryyden. Mutta olin niin ihastunut ja pelkäsin vain loukkaavani itseni. Typerä teko, jota kadun.
Ja mitä ihmettä se auttaa sanoa, ettei ole kiinnostunut jos oikeasti on. Eihän niitä tunteita niin vaan saa sisältä pois. Siellä ne on ja pysyy..
Ja mitä ihmettä se auttaa sanoa, ettei ole kiinnostunut jos oikeasti on. Eihän niitä tunteita niin vaan saa sisältä pois. Siellä ne on ja pysyy..
Vastaukset 8
Vanhimmat
nyt voit jotenkin korjailla asiaa uuteen uskoon?
Hullu olet, jos et mitään asialle tee!
sellainen tuuliviirimäinen olo. Luottaako tää henkilö enää muhun..
kannattais ottaa se riski, ettei luota. Muista, että luottamus pitää ansaita, se ei tule automaattisesti sellaisten ihmisten kohdalla, joita on joskus viilattu linssiin. Menehän nyt ja tee jotain, äläkä täällä enää mieti!
olet henkilölle velkaa. Jos et tee mitään ei asiat siitä ainakaan voi parempaan suuntaan lähteä. Sun pitää näyttää olevas luottamuksen arvonen..
toiminut juuri päinvastoin-kertonut rehellisesti tunteistani ja halusta olla yhdessä niin kasvotusten kuin viestin välityksellä. mulle se on vaan ainut oikea tapa toimia, ettei jää mitään epäselväksi. en voisi elää itseni kanssa ja miettiä että mitä jos...pakko siis laittaa kaikkensa peliin. suosittelen, se helpottaa omaa oloa, vaikka ei yhdessä toiminnastani huolimatta ollakaan...ainakaan vielä ;)
Kunpa osaisikin aukaista suunsa silloin,kun se vielä on mahdollista.Jälkeen päin,ei voi,kuin vain syytellä itseään.Omalla kohdallani,menneet pettymykset ovat tehneet niin varovaiseksi,että tunteet,on kuin muurin sisällä.Tässä erään kerran kohtasin miehen,joka kyseli jatkoja,tapaamisille,seuraavana päivänä..olin niin puulla päähän lyöty,etten saanut ajatuksiani ulos asti,ennen kun se jo oli myöhäistä.
ihminen tehnyt juuri noin. Aluksi olin pihalla että mitä tapahtui, mutta mietittyäni tajusin että juuri noista syistä hän toimi niinkuin toimi. Ei susi sutta huijaa, niinkuin sanotaan, ja kyllä ihastuksen ja pelon toisesta näkee. Kyllä tämä sunkin ihminen varmasti on tajunnut enemmän kuin luulet, joten yhtä hyvin voit puhua hänen kanssaan asiat selviksi. Itseäsi tuolla eniten kiusaat. Tsemppiä!