takkatulen jälkeen ja vaiva ei tahdo lähteä pois. Yritin etsiä vanhoja viestejä homealtistusoireista mutta en jaksanut joten voisiko jo auttaa? Moniniveltulehdus ollut ja on vieläkin ja nyt mietin voiko avotulella on syy yhteys pohjekipuuni.Asiallisista vastauksista kiitos jo etukäteen.
Pohjekipua
nuotion ja
4435
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Minulla särki aivan mielettömästi jalkoja kun olin työssä(homeisessa työpaikassa) ja varsinkin pohkeita.
Lihaskramppeja ja suonenvedot olivat pahoja ja niitä esiintyi muuallakin kuin jaloissa.
Jos puut joita poltetaan ovat homeisia niin syy voisi johtua siitä.
vai onko molemmissa jaloissa ?
Pohjekipu toisessa jalassa voi olla veritulppa.Mene kiireesti päivystykseen jos toinen jalka turpoaa ja on kipeä.
Jos se kipu on molemmissa, tuskin sinulla on molemmissa jaloissasi veritulppaa. Lihaskipu ja nivelkivut voi tulla yhtenä homeoireena. Oliko takkapuut homeisia ?
Kipu molemmissa jaloissa ja tuli hotellireissun jälkeen, jossa ohjelmassa avonuotio;katsoin että puita oli ulkona katoksessa paljon ja ranta-saunalla monen tunnin takkatuli.Aikaisemmin homealtistukseni on tullut lämpöilynä ja mustelmina.
Kyllä niihin kipuihin on jokin muu syy kuin tuli tai puut.