Saako lestaadiolainen nainen ajaa säärikarvoja jos ne on paksut ja rehottaa törkeästi? Onko syntiä höylääminen? Vai rehottaako naisilla karvat vapaasti kainaloissa ja kintuissa kesäisin hellehepeneissä?
Naisen säärikarvat!
*höyläri*
161272
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
samaten á la naturel!
värjäämisestä voit joutua Ulko-Hebriideille.
Saako morsian sipaista puuteria jottei naama kiiltele kuvissa? Entä muut juhlavieraat? Entä jos paha akne..saako naamaan laittaa yhtään peitevoidetta/puikkoa?
Saako ajaa posliiniksi?
Koska silloin kärähdät, puolivuotistarkastuksessa.
säärien suojaksi. Siksi niitä ei saa ajella. Eikä muitakaan karvoja tukkaa lukuunottamatta. Jotkut maailman pornotähdet kuulemma ajelevat myös alapään karvoja mutta uskovainen ei sellaiseen alennu.
on naisääni: ohut ja epäpuhdas
väärää todistusta, millä ihmeen valtuuksilla annat luvan hiusten leikkuuseen? Huorilla on lyhyet hiukset. Mistä muuten tiedät pornotähdet noin tarkkaan? Taidan "vilkuilla" kielletyille sivuille.
ollu joku pornolehti bilsankirjan sisällä, kun ihmisen kehittymisestä on kerrottu. Karvat vähenee koko ajan sen vuoksi, että ne turhia. Seuraavaks katoaa alapään karvat, ehkä muutaman tuhannen vuoden kuluttua.
jos sinulla ei ole muuta mietittävää kuin tälläinen asia niin osta uusi elämä!!alkaa pikkuhiljaa ketuttaan tälläiset turhan päiväiset järjen puutteet!!itselläni irokeesi alapäässä,ei sillä väliä uskon kanssa.ei portilla mitata karvoja eikä kurkita housuihin eikä myös muutenkaan katsota ulkoisia tekijöitä.
nämä ovat elämän ja kuoleman kysymyksiä. SRK haluaa päättää alamaistensa elämästä kaiken.
minulle valitettavasti runsaanlaisen karvoituksen. Ajelen tietysti sääri- käsi- kainalo bikininraja karvojani. kukaan ei kestäisi katsoa minua jos rehottaisin karvoineni. Välillä ajattelen että jumala meinasi tehdä minusta apinan, mutta karvat loppu kesken. Hiuskuontaloakin kyllä löytyy. Kampaaja äimistelee kuontaloni kans joka kerta. Ajattelin käydä pysyvässä karvanpoistossa kunhan rikastun.
Kyllä sitä yksityinen kristitty saa puolustaa sillä, että haluua olla yksin.
Tai voi sanoa, että haluaa, että jätetään rauhaa.
Kyllä tällaista toivomusta pitäis kuunnella.
Eihän kenenkään asioihin voi vängellä tulla.
Eikä SRK ole viranomainen, eikä edes viranomaiset saa tehdä mitä vaan.
Jos SRK päättää kaiken, missä on silloin krisitytn vapaus?
Voi olla että vanhoilla ihmisillä voi olla kaventunut ajatus. Ja että he niistä säännöistä enemmän pitää ääntä.
Eräs sosiaalialalla oleva työntekijä sanoi kerran, että vanhat ovat itsepäisiä. Ja kun heidän huusholliin menee tekemään töitäkin, he ovat ranttuja. Päiväpeitekin pitää olla ihan eikä melkein, paikoillaan.
Siis liian pikkutarkkkaa.
Mutta eihän kaikki vanhat voi sille omallle kätökselle mitään. Mutta ei saa yleistää, jos joku on tällainen.
Ja jos tietää mistä nämää asiat johtuu, niin se helpottaa jo varmasti.
Ihmiset on erialaisia ja ihmisillä on erilaisia aikoja. Niitä on ainakin kolme tai neljä eri vaihetta elämässä.
Lapsuus, nuoruus, aikuisuus ja vanhuus.
Ja näiden eri vaiheiden välissä voi olla vaikeita murroskausia. Ja silloin voi asiat kärjistyä. Oli kysymyksessä uskovainen tai ei.
Uskovainen on samassa armohoidossa koo elämänsä. Jos joku esimerkiksi nuoruuttaan käyttää tekosyynä johonkin "kauteen", hänet pitää saatanalle heittää, kuten 80-luvulla teimmekin!
johtuu, että vl-naiset ajaa myös peräaukon ympäriltä paljaaks. Miesten haluistako?