Lämmityslaitteen kanssa ongelmia. Lämmityslaite toimii vaan täysillä (asento 3) Sisä- ja ulkokierrolla. Todennäköisesti vastus mennyt? Tai lämmityslaitteenkytkin? Kalliskin remontti edessä? Ilmastointi toimii kyllä.
Puhallin ongelmia
3
580
Vastaukset
- eskortti
Todennäköisesti vastus mennyt, kun päästää vai täyden virran lävitse. Osan hinta on noin 40-50€ ja työtä pari tuntia eli noin 100-180€. Säästät kyllä rahaa, jos vaihdat osan itse, mutta voi olla aikatyölästä, jollet ole samaa hommaa tehny aikasemmin. Varsinkin jos kyseessä on uudempi eskorttimalli?
- skk
Taitaa sulakeboksi mennä kohta uusiksi. Ensimmäinen oire.
- veikko5-2
Helppo mitata, tuleeko jännite etuvastuksen sisääntuloihin, jos tulee etuvastus, jos ei sulake tai kytkin. Vaihtoaika noin tunti.
Helppo tehdä itse. Etuvastuksen palaminen kielii
vajaakuntoisesta tuuletinmoottorista.
Tarvikkeena koko paketti edullinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1197636Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista857335- 955334
- 524915
- 2434403
- 444395
Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee494376Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san284058- 593173
- 482616