Nyt olen onnellinen.
Hän on minun.
Rakastan häntä ja hän minua.
Olen kirjoitellut tänne keskusteluihin kaksi vuotta tuskaisia runoja yms. kaivannut ja itkenyt. Valvonut tuhat yötä.
Enää minun ei tarvitse.
Minä löysin taivaan, löysin rakkauden.
Vihdoinkin.
Hän on minun.
Rakastan häntä ja hän minua.
Olen kirjoitellut tänne keskusteluihin kaksi vuotta tuskaisia runoja yms. kaivannut ja itkenyt. Valvonut tuhat yötä.
Enää minun ei tarvitse.
Minä löysin taivaan, löysin rakkauden.
Vihdoinkin.
Vastaukset 7
Vanhimmat
mullekin noin, mutta ainakin on yks muija melko lähellä, jonka oon tavannu netistä ja nähnyt hänet, toinen on n. 60km päässä, jota en ole nähnyt ja yks on täältä mistä minäkin eli stadista. Mutta vain ensimmäisen tytön olen tavannut ja yhteyttä on ollu senkin jälkeen, viimeex tänään:) Onko näin monen tytön kaa oleminen muiden pettämistä, vaikka oon sinkku ja vapaa, lopetan heti tämän kun löydän tyttöystävän sillä en haluaisi hänenkään kirjoittelevan muille jätkille! Mitä mieltä? vastatkaa
Onnea toivottavasti pidätte toisistanne hyvää huolta
"Pidä huolta itsestäs ja niistä, jotka kärsii. Anna almu sille, joka elääkseen sen tarvii. Muista siellä rakentaa, missä koti maahan sortuu. Koeta niita rohkaista, jotka päätöksissään horjuu.
Sillä jokainen, joka apua saa, sitä joskus tajuu myös antaa, tajuu myos antaa, tajuu myös antaa.
Pidä huolta luonnosta, se susta huolen pitää. Pidä kii päätöksistä, niistä voima itää. Muista, vanhukset ei kuulu vanhainkotiin. Toimi niin, ettei nuorukaiset joudu uusiin sotiin."
Pave MAijanen: Pidä huolta
olen iloinen puolestasi, toivottavasti mäkin löydän...
Onnea sulle ja hänelle. .)
"Tuhannen yötä, kanssasi valvon
yön salamoissa, mertasi palvon. "
"Oliko ennen kaikki paremmin
Mistäpä mä sen tietäisin
Maailman muuttuvan sanotaan
Kuitenkin tullaan ja kadotaan
Palava maa ja valuva taivas
Huutavat kunniaa ja Jumalaa
Jokainen yö ja jokainen päivä
Jää historiaan, lopulta unholaan
Oltiinko silloin sekaisin
Kun kierrettiin maata jalkaisin
Iltaisin rauhaa rukoillaan
Lumottu kansa polvillaan"
Neljä Ruusua. Valuva taivas
olen ollut kesästä asti vähintään yhtä onnellinen kuin sinä kun löysin sen oman rakkaani=)Sitä ennen tuntu että elämässä ei ole mitään sisältöö mut nyt on ollu jo kohta 10kk. Onnea sulle ja kaikille niille jotka ovat oman rakkaan löytäneet!!!!!!!!!!