Teri-talojen Carolinasta kokemuksia?

Onko kenelläkään kokemuksia Teri-talojen paketeista? Minkähän hintaisia talopaketit mahtavat olla? Onko toimiva pohjaratkaisu vai kannattaako ajatellakaan kyseistä talovaihtoehtoa? Olen katsellut jo pitkään Carolina-mallistoa mutta mistään ei tahdo saada hintoja selville..
3805
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

.............

Äänestä
  • Teriltä viime syksynä muistaakseni Ceciliasta 155 m2. Oli melko kallis. Myyjä myönsi sen itsekin, mutta hänen mukaansa talo olisi kuulemma kääntänyt päät. Taisi olla ilman kattoasennusta yli 70000 €. Valittiin toinen toimittaja.

    Äänestä

  • --- kirjoitti:

    Teriltä viime syksynä muistaakseni Ceciliasta 155 m2. Oli melko kallis. Myyjä myönsi sen itsekin, mutta hänen mukaansa talo olisi kuulemma kääntänyt päät. Taisi olla ilman kattoasennusta yli 70000 €. Valittiin toinen toimittaja.

    Meillä on viime talvena tullut talopaketti 159 hieman muunneltuna ja ollaan tyytyväisiä taloon, myyjään ja toimittajaan. Hinta on aivan vertailukelpoinen ja sehän riippuu sisällöstä, millaisen paketin ottaa. Asennus ja kaikki muu toimi moitteettpmasti.Käytiin tehtaalla katsomasssakin, kun talomme oli rakenteilla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pakkaskeiju kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemuksia Teri-talojen paketeista? Minkähän hintaisia talopaketit mahtavat olla? Onko toimiva pohjaratkaisu vai kannattaako ajatellakaan kyseistä talovaihtoehtoa? Olen katsellut jo pitkään Carolina-mallistoa mutta mistään ei tahdo saada hintoja selville..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu