Roomasta edullisin Hotelli.

Kenellä olis tietoa/kokemusta Rooman keskustasta/lähistöltä erittäin edullisesta yöpymispaikasta yhdelle henkilölle? max 50eur. Saa olla hyvin vaatimaton ei suihkua ei aamiaista ja keskustaankin saisi olla jopa 5-7 km matkaa. Olisko leirintäalueita lähistöllä yms yms? Kiitos. Mistä ostaisin edullisimmin elintarvikkeita keskustasta, ja jossa olis mistä valita siis kauppakeskus yms.
21222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

http://www.stargatehotels.com/

Tässä on kolme vaihtoehtoa. Hotel Stargate missä minä asuin, ja sitten Hotel Anakin mikä on kalliimpi vaihoehto ja sitten vielä dormitorio jossa voi nukkua kolmen, neljän tai viiden hengen huoneissa hintaa 16 euroa.

Via Margheran varella on vamasti Rooman parhain internetpoint ja Via Margheran ja Via Marsalan kulmassa halpa kahvila. Kahvilaa vastapäätä Terminiaseman seinustalla on pizzamyymälä josta voi ostaa pizzaa mukaansa.

Halpoja ravintoloita löytyy myös kulmilta, esim. Via Palestron ja Via Margheran kulmassa on monipuolinen ja halpa ravintola.

Lähin supermarket löytyy Piazza Indipendenzalta. Sisäänkäynti Piazzan puolelta ja uloskäynti talon takaa Via Gaetalle.

Toinen supermarket löytyy Santa Maria Maggiorenkirkon edestä. Molemmat erittäin hyvinvarustettuja marketteja. Kolmas marketti on Via di Torre Argentinalla, Piazza della Argentinan eteläpuolella.

Stargate hotellin ympäristö on ihan mukavaa ja rauhallista aluetta ainakin päivisin ja iltaisin. Kovin myöhään illalla en kuljeksinut missään. Olen iäkkäämpi naisihminen ja asunut usemmat kerrat tällä alueella eikä ksokaan ole ollut mitään ongelmia.

Via Volturnolta ja Via Solfierolta löytyy muutama bankomaatti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Siis lentelemään. kirjoitti:

Kenellä olis tietoa/kokemusta Rooman keskustasta/lähistöltä erittäin edullisesta yöpymispaikasta yhdelle henkilölle? max 50eur. Saa olla hyvin vaatimaton ei suihkua ei aamiaista ja keskustaankin saisi olla jopa 5-7 km matkaa. Olisko leirintäalueita lähistöllä yms yms? Kiitos. Mistä ostaisin edullisimmin elintarvikkeita keskustasta, ja jossa olis mistä valita siis kauppakeskus yms.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu