Kysyisin että miten ja millä saisi itse tekemiinsä vaatteisiin niitä (miksi niitä nyt sanotaankaan) pyöreitä vahvikkeita reikiin. Esim jos haluaa jonkin nyörin laittaa toppiin tai hameeseen?
Onko sellanen kauhean kallista puuhaa, jos pitää jokin kone ostaa?
Onko sellanen kauhean kallista puuhaa, jos pitää jokin kone ostaa?
Vastaukset 3
Vanhimmat
niitä sanotaan purjerenkaiksi koosta riippumatta. Pieniin saat renkaiden mukana pihdit joilla sen puristat paikalleen. Parilla kolmella eurolla löytyy jo halpahalleista ja marketeistakin, alan liikkeissä tyyriimpiä.
Voi olla että löytyy sitten ihan miltä osastolta sattuu, usein sieltä ns miesten osastoilta..
Niitä pieniä, joita käytetään vaatteissa, sanotaan sirkoiksi. Sirkkoja on yksi ja kaksi osaisia, purjerenkaissa on aina kaksi osaa. Eksi osaiset sirkat saa helposti kiinni vehkeellä joka tulee paketin mukana ja lisäksi tarvitaan vasara
niinpäs onkin sirkkoja..
Noiden purjerenkaiden kanssa kun on tullut toimittua niin paljon enemmän paikassa jos toisessakin että unohtuu noi oikeat nimet!
On ihan kiva, kun korjasit niin muistan taas minäkin asian, kaikkea sitä unohtaakin..