Ohjeita Skokolle: pyydä anteeksi

koko Suomen kansalta ja aidosti. Kyllä se siitä sitten.
2205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hän on tehnyt voitavansa, inhimillinen kuten me kaikki..
Sen tarvii mitään anteex pyydellä..
Alisa olis pessy koko porukan..

Äänestä
  • Eikös se oo valehtelua, jos sanoo olevansa suomalainen, vaikkei ole? Vaikka kuin olis kaunis, ei saa valehdella. Vai haluatko, että sulle joku kaunis nainen valehtelee. Hmm... minkä vois ottaa esimerkiksi. No, jos kysyt, että onko jolla kulla hiv:tä ja hän on käynyt testissä ja olettaa ettei ole, koska kaikki näyttäs siltä. Saisko hän siten siis oikaista mutkat ja sanoa, ettei? Vai pitäskö kertoa, että testit ovat vaiheessa, ettei hän ole ihan varma, mutta olettaa, ettei ole...??

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ensimmäiseksi kirjoitti:

koko Suomen kansalta ja aidosti. Kyllä se siitä sitten.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu