Suomen meno pelottaa!

-metsäteollisuus yt neuvottelee
-metalliteollisuuden yt-talkoot vasta edessä
-elektroniikkateollisuus yt neuvottelee
-elintarviketeollisuus yt neuvottelee

-korot nousussa ja silti nuoriso ottaa edelleen ylisuuria asuntovelkoja jopa 30v maksuajalla

Kukahan tämän leikin maksaa tällä kertaa?
61064
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ei epäilystäkään!järjettömiä laina aikoja,saati sitten raha määrät..no muistissa on edellinentaas nousukkaat elää kuin lotto voittajat ja velaksi!no onneksi käteinen on kohta kova sana!

Äänestä

Kyllä ne maksaa jotka uskovat että taloudessa on keksitty jotain sellaista jonka arvo ainoastaan nousee.

Näin ei ole ikinä ollut, ei ole nyt, eikä tule ikinä olemaan.

Mutta eihän siellä koulussakaan oppi kaikkia tavoita vaikka miten paukutetaan.

Äänestä

pois. Valitse oma reittisi.

Äänestä

6-0 selustansa, eli takaajat maksavat. On hyvä jos on vapaata valuuttaa käytettävissä kun vaurauden uusjako alkaa. Ammattisijoittajien sijoitusasunnot on paljolti lyöty nyt rahoiksi ja rahat lyöty lyhyeen korkoon ja se on merkki, ymmärrätte kyllä mistä.

Äänestä
  • Nykyään ei enää käytetä niin paljon henkilötakauksia. Aika moni ottaa valtiontakauksen, mikä on ollut muuten valtiolle hyvä bisnes.

    Äänestä

asioita tuollaisella haravalla niin on syytakin pelottaa.
Jos taas katsoo kokonaisuutta niin pelottaa vahemman.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


elintasopakolainen kirjoitti:

-metsäteollisuus yt neuvottelee
-metalliteollisuuden yt-talkoot vasta edessä
-elektroniikkateollisuus yt neuvottelee
-elintarviketeollisuus yt neuvottelee

-korot nousussa ja silti nuoriso ottaa edelleen ylisuuria asuntovelkoja jopa 30v maksuajalla

Kukahan tämän leikin maksaa tällä kertaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu