Itelläni on tämmönen ongelma että escortin startti pyörittää välillä, yleensä heti alussa hitaasti mutta nopeutuu aika pian sitten..
Onko tämä mielestänne normaalia vai onko startissa esim. hiilet loppu vai mikä vika? Tätä ei voi oikein laittaa pakkasen piikkiin kun tekee kesälläkin samalla tavalla pari sekunttia..
ps. Akun uusin ihan hiljattain mutta vieläkin sama jatkuu..
escortin startti
fordpower
2
762
Vastaukset 2
- kytkee huonosti
Solenoidi on se möykky starttimoottorin kyljessä, johon johdot tulee. Jos saat ruostuneet ruuvit auki, voit ostaa pelkän solenoidin. Muussa tapauksessa ostat koko starttimoottorin.
- Ese87
Joo. Pyöritti laiskasti ja sitten jätti kerran päälle ja kärähti. Uus tilalle ja nyt on pyörittänyt hyvin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1162406Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???381491Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6421014- 106993
- 71962
- 97888
- 48875
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76710- 70706
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31686