Varkautelaiset huom!

Lojuuko jonkun Varkautelaisen kirjahyllyssä Italian, Englannin ja Espanjankielielen kursseja, joilla ei enää ole mitään käyttöä?
cd ja kasetit kelpaavat myös.
Olisitko myös niistä luopumassa?
heitä mailia osoitteeseen
[email protected]
61628
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

viime kunnallisvaalien demarien lehtinen, siitä voisit katsella ajankuluksesi mitä kukin demari kertoi tekevänsä tällä vaalikaudella. Vai oletko tosiaankin niin suivaantunut tähän kaupunkiin ja maahan, että haluat muuttaa pois, kun haluat opetella uusia kieliä.

Äänestä
  • tuo idioottimainen häiriköinti! Oletko yrittänyt hankkia vaikka töitä, niin saisit jotain muuta ajateltavaa.

    Äänestä

  • Oli aihe mikä tahansa, niin... kirjoitti:

    tuo idioottimainen häiriköinti! Oletko yrittänyt hankkia vaikka töitä, niin saisit jotain muuta ajateltavaa.

    jos rupeaisin ensi kunnallisvaaleissa ehdokkaaksi ja olisin vielä ääniharava. Voisin ylentää itseni kaupunginhallituksen pj.ksi. Kaupungintalolla minulle olisi huone valmiina ja siitä se Elvisteliminen voisi alkaa.

    Äänestä

  • mietiskellyt kirjoitti:

    jos rupeaisin ensi kunnallisvaaleissa ehdokkaaksi ja olisin vielä ääniharava. Voisin ylentää itseni kaupunginhallituksen pj.ksi. Kaupungintalolla minulle olisi huone valmiina ja siitä se Elvisteliminen voisi alkaa.

    Ole ystävällinen ja lopeta turhanpäiväiset kirjoittelut. En ole pyytänyt keneltäkään minkäänlaista poliittista kommenttia vaan YKSINKERTAISESTI KYSYMYKSENI LIITTYI KIELIKURSSEIHIN!!! Tajuatko!
    Äläkä ota enää minkäänlaista kantaa koska sinun kommenttisi ovat ihan Per...stä!

    Äänestä

Eihän Varkaudessa asu kuin kommari porukkaa, joille koulutus on ollut vain pakkopullaa!
Äläkä kuvittele, että näillä olisi älykyyttä lukea vieraita kieliä!!
Ihan suotta olet täältä Varkausesta ostamassa näitä kielikursseja. Etsi mieluummin vaikka Kuopion sivuilta!

Äänestä
  • pösilömpää kirjoittajaa kantaa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


löytyyköhän kirjoitti:

Lojuuko jonkun Varkautelaisen kirjahyllyssä Italian, Englannin ja Espanjankielielen kursseja, joilla ei enää ole mitään käyttöä?
cd ja kasetit kelpaavat myös.
Olisitko myös niistä luopumassa?
heitä mailia osoitteeseen
[email protected]

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu