Suzuki GSX 1100 G

Taitaa olla aika harvinainen Suomessa. Olisko tuotu Suomeen -91 tai 92. Kokemuksia ? Saako varaosia?
4677
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä noita on uitettu tänne jonkin verran, vaikka eihän tuo vallan yleinen ole.Itse kuolastin viime kesänä tuollaista, mutta alkukesästä hintapyynnit olivat tolkuttomia.Tuossa selasin palstaa niin -94 h.7560 e.eräässä liikkeessä, sama pyörä muuten viime syksynä maksoi samassa liikkeesä 8375e. Hinta tippunut "huikeat" 815 e.Eiköhän odotella vielä vuosi niin hinta on ehkä kohdallaan...

Äänestä

just tolla pyörällä,oli lainassa kaverilta yks viikonloppu elokuussa-02.ajelin sillä n.400 km,enimmäkseen matka-ajoa ja voin sanoa,että ei hullumpi.siinä oli pieni pleksi lampun päällä joka suojas aika hyvin ylävartalon ,jalkoihin tieteski tuli enempi tuulta.mopo oli vm-91,siinä oli mittarissa n.120 000 MILES,mutta suzuki oli kuitenkin ihmeen pirteen tuntune,tykkäsin ajelusta
gsx geellä

Äänestä

juu, kokemusta on saksa suomi valilta, ja viela pakkasessa! ihan kiva ajella, paljon vaantoa, huipputeho puuttuu tosin. 100-150 isoimmalla vaihteella ja lahtee paremmin kuin zzr 1100 ym. muut katutykit. pyora on kylla aika painava ja ei sita oikeen voi heitella mutkateita. kone on suunnilleen sama ku 1100 gsxr:ssa eli kestaa vaikka turbon ym. raakkaysta, siis ei varmasti hajoa g:n tehoilla! osia saa yhta huonosti kuin kaikkiin moottoripyoriin suomessa eli kaikki joudutaan kuitenkin tilaamaan, eli ihan sama onko suomipyora vain intian vientimalli, aina saat odottaa pari viikkoa. mutta saman hintaluokan nakupyoria, isoja sellaisia, ei ole tarjolla. g on ensimmainen kunnon muskelipyora sitten 80 luvun. muut merkit herasi hiukan myohemmin. siis ei muuta kuin kaupoille vaan! alle 40 000 markan pyynteja nakyi viime kesana, eli ala osta likkeesta liian kalliilla! esim motoraumalla on sama g seissyt jo ainakin 1,5 vuotta!!!

Äänestä
  • ...ajoon pitäisi saada moinen härveli. Ostin juuri tuontipyörän ja ensi viikolla pitäisi käyttää katastuksessa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lasi kirjoitti:

Taitaa olla aika harvinainen Suomessa. Olisko tuotu Suomeen -91 tai 92. Kokemuksia ? Saako varaosia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu