33 vuotta on oltu naimisissa.
En viiti pitää sormusta.
Ei ole pakko vierasta metallia pitää sormessa.
Pysyy se liitto muutenkin.
Mie en viiti
10
702
Vastaukset
- minäkään.
Tiedän muutenkin, että olen aviossa.
Sitä paitsi, yhden sormuksen alla voi olla yhtä paljon bakteereja, kuin Euroopassa on asukkaita.
Siksi ihmettelenkin, kun TV-kokeilla on monesti sormuksia, vaikka käsittelevät ruoka-aineita.- enkä muitakaan
Koruja en pidä kuin joskus harvoin juhlissa, enkä suostuisi pienestä rahastakaan ottamaan lävistyksiä korviini.
Luonnonkaunis nainen on miesten mieleen.
- juttu!
38-vuotta.
Eikä ole mitään muitakaan "somistuksia". - enkelitrio
Aamulla laitan ja yöksi otan pois.Onhan se kiva,kun muutkin näkee,että on
"kotona joku,joka odottaa".
Kai se on totuttu tapa.Pari kuukautta olin ilman,kun
laihdutin!!!Sitten annoin periksi,vein sormukset
suurennettavaksi ja siitä asti olen taas niitä
käyttänyt.Ja kun mies käyttää,niin en osaa olla ilman.Kellon kanssa on sama juttu.Paitsi sitä ei ole tarvinnut suurentaa.
-Renkaat vaihdettu 40v. sitten ja koe-ajo jatkuu-Ilman muuta käytän! Mielestäni ne ovat niin kauniit ja olenhan saanut ne elämäni mieheltä!
Olen saanut häneltä myös timanttisormuksen ja sitäkin pidän aina.
Olen joutunut suurennuttamaan kihla- ja vihkisormuksiani.
En ota sormuksia pois edes yöksi. Nämä ovat minulla aina. Kuuluvat minulle ja ovat osa minua.- minä.
piive kirjoitti:
Ilman muuta käytän! Mielestäni ne ovat niin kauniit ja olenhan saanut ne elämäni mieheltä!
Olen saanut häneltä myös timanttisormuksen ja sitäkin pidän aina.
Olen joutunut suurennuttamaan kihla- ja vihkisormuksiani.
En ota sormuksia pois edes yöksi. Nämä ovat minulla aina. Kuuluvat minulle ja ovat osa minua.Samoista syistä kuin sinäkin. Sitäpaitsi, tiedän että mieheni loukkantuisi, ellen pitäisi sormuksia.
- siksi pidän
minä. kirjoitti:
Samoista syistä kuin sinäkin. Sitäpaitsi, tiedän että mieheni loukkantuisi, ellen pitäisi sormuksia.
sekä vihki- että kihlasormusta aina. Joku sanoi niinden olevan oikea pöpölä, mutta puhtaus ulottuu myös koruihin. Joskus kun olen joutunut ottamanna sormukseni pois (leipoessa) ja laitan sormukset takaisin menee vihkisormus väärinpäin. Tunne on sietämätön ja pakko kääntää sormus oikeinpäin.
- sormuksia :)))
Sormet täynnä, mutta ei vihkisormusta,mutta eipäs ole miestäkään..... onnekseni :))
- Meilu-reininki
Aikaisemmin kun työelämässä en pitänyt. Oli vähällä kerran lähteä sormi irti, kun hyppäsin avo-rekan lavalta ja sormus tarttui laitaan, melkein sormi katkesi 3 viikkoa saikkua,senjälkeen en sormusta ole pitänyt töissä.
- MInäkin sormeeni
Sormuksen avioliiton merkiksi,2 kuukautta pidin, siitä vuosi erosin,sen jälkeen ei ole ollut mitään sormuksia,siinämielessä kevyt olo jo kohta 35 vuotta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1893139- 542598
Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk122345- 2422334
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I82273Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes2572066Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä841790Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva381776Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve591751Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro161729