"paskan" kautta toivottavasti voittoon ja parempaan kohtaustilanteeseen.Vagushermostimulaattori asennetaan huhtikuussa.
No niin
ansku-22
6597
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ja toivottavasti saat apua ko. laitteesta.
ja asennetta jota sulta löytyy =)
Olen vähän tipahtanut kärrylöiltä, muistelen joskus lukeneeni tästä stimulaattorista tällä palstalla jotakin, en kyllä muista mitä. Toivon kuitenkin sydämestäni, että siitä on sinulle apua!
Miten sulle ehdotettiin sitä stimulaattoria? Onko paljo kohtauksia, lääkkeitä? Oliko jotain erityistä syytä tai tehtiinkö jotain kokeita että sen saa? Missä se laitetaan? Sori, paljo kysymyksiä...Kyselen tyttäreni puolesta, hänellä vaikea epi ja melkein sun ikänen. Sillä ei oo itellä nettiä, minä täällä palstalla aina silloin tällöin vierailen..
johtuu ja leikata mutta se oli keskellä päätä oleva verisuoniepämuodostuma tai kasvain joten leikkaus ei ole mahdollinen.Neurologi siis lähetti lähetteen kys:iiin kirurgiseen arvioon missä todettiin että ei voi leikata mutta tarjosivat jo silloin vagushermostimulaattoria mitä en silloin vielä huolinut.Kävin toisellakin kirurgilla ja tulos oli ihan sama ja nyt päätös oli se että neurologi laittoi 2 viikkoa sitten lähetteen kys:iin takaisin stimulaattori asennukseen (ensiksi tutkittin onko sydämmessä vikaa).Kukaan ei varsinaisesti ole oikeastaan ehdottanut tai antanut siitä tietoa muuta kuin ohimennen maininnut, itse olen aktiivisesti tiedon kaivanut.Kohtauksia tällä hetkellä viikottain n. 3 päivän välein 3-7 kohtauksen sarjaa.Kokeina rintakehän kuvaus sekä sydämmen toiminnan kuvaus,laitetta ei pystytä välttämättä asentamaan jos rintakehä on liian ahdas.Laite asettenaan sairaalassa missä on tehty kirurginen arviointikin,siis ennen kuin voi saada laitteen täytyy käydä kirurgisessa arvioinnissa,leikkaushan on aina parempi vaihtoehto, tämä ei takaa välttämättä mitään tuloksia.
"Linkki" valmistajan kotisivuille suoraan suomenkielisille sivuille.Käy lukemassa sieltä lisää.Ei tuo linkittäminen ole oikein hanskassa joten joudut joko kopioimaan osoitteen tai sitten joku muu käy linkittämässä sen.
http://www.vnstherapy-international.com/
38-vuotta epilepsian kanssa tapeltuani odottelen samaista laitetta tieto siitä pitäisi tulla ihan näinä päivinä
on kuulemma sitten ainoa mitä enään voi minulle kokeilla kun leikata ei voi koska epilepsiani sijaitsee sellaisessa paikassa et jos sitä menee saksilla tai puukoilla sorkkimaan on tuloksena vähintäänkin toisen puole kasvohalvaus tuloksena
ja lääkeitä en enään suostu kokeilemaan
onneksi molemmat neurologinit ovat samaa mieltä
tosin olen tämän hetkiseen tilanteeseenkin pirun tyytyväinen koska olen oppinut näiden vuosien aikana elämään sairauteni kanssa
mutta oikeesti tsemmpiä sinulle toivottavasti kohtaustilanteesi paraneen ja loppuvat ajan oloon kokonaan