..tämä elämä. Musta tuntuu ettei tälläistä voi olla muilla ku mulla. Eli tulin raskaaksi (yllättäin) elelemme parisuhteessa ja meillä on myös yhteinen lapsi. Mutta tämä raskaus oli yllätys molemmille ja aborttia en halua, ukko senkun kiukuttelee ja menee kavereiden kanssa enemmän ( kun en hoitele uutta tulokasta pois). Helvetti onko tää tämmöstä muilla, en tietenkään haluais ukostani erota, mut ei oo oikein et se kiukuttelee kokoajan (kiukuttelulla tarkoitan tosi vittumaista käytöstä!!). Välillä tekis mieli pistää ukko kävelemään..Kääk mä näännyn tähän tilanteeseen..
Että masentaa..
surullinen
1204
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
...miten miehesi suhtautui kun ensimmäinen lapsenne oli syntynyt? tai miten hän on kokenut sen kun koko aikasi on lähes tulkoon mennyt lapsen hoitoon? Miten lapsi vaikutti seksi elämäänne?
Jos miehesi on tuntenut negatiivisia tunteitä yo:sta asioista niin siinä saattaa olla syy käytökseen. (miehet ovat kuin pieniä lapsia, jos ei saa tarpeeksi huomiota niin ne kiukuttelee)
Ei ole pakko vastata, toivon vaan että löytyy vastaus siihen miks miehes kiukuttelee, kun mietit noita kysymyksiä.
Jos et itse osaa vastata kaikkiin kysymyksiin niin kysy mieheltäsi. Joskus me naiset luullaan tietävämme mitä miehet ajattelee, mut se ei aina välttämättä pidä paikkaansa.