Edessä lähtö Lappiin ja kai sinne pitäis ottaa muutama suksiparikin mukaan. Käykö aiempien korimallien taakkatelineet IV-mallin katolle? Sellaiset oli nimittäin myynnissä paikallislehden pörssissä. Vai pitääkö lompsia kiltisti VW-liikkeeseen tai varaosaliikkeeseen ostamaan uusia. Minkä hintaisia moiset mahtaa olla?
Tai onko kellään jäänyt autotalliin lojumaan auton mennessä vaihtoon? Olisin kiinnostunut ;-)
Pete
Tai onko kellään jäänyt autotalliin lojumaan auton mennessä vaihtoon? Olisin kiinnostunut ;-)
Pete
Vastaukset 5
Vanhimmat
Esim III- golf telineet tuskin sopivat, tosin en ole aivan varma.
Kävin ostamassa uudet Motonetistä hintaan 66,94e
vanhemman ei käy. mulla olis,mutta 3-oviseen. ne ei taas käy 5-oviseen.hinnat varmaan n.80-100€ (thule tai mont blanc).minun olis edull. 20€ postikulut.
On monimutkaista, kun kolme- ja viisioviseen ei käy samat taakkatelineet. Harmi vaan, kun omassa autossani on nuo viisi ovea... tai käytännöllisethän ne on, mutta tässä tapauksessa harmi.
Perheessäni on 1998-vuoden Astra. Edeltävä ajopeli oli seitsemän vuotta vanhempi Kadett. Kadettiin oli taakkatelineet... ja yllätys yllätys, ne kävivät vielä Astraankin. VW voisi ottaa oppia tuosta.
...vaikuttaa, kun edes 3- ja 5-oviseen ei käy samat taakkatelineet. Autoni on viisiovinen, harmi vaan tässä tapauksessa.
VW voisi ottaa oppia Opelin puolelta. Perheessämme on Astra vm. -98. Edeltävä ajoneuvo oli viimeisen mallin Kadetti eli vuodelta 1991. Kadetin taakkatelineet kävivät vielä uuden mallin Astraankin. Mukava yllätys.
Monimutkaista on tämä viestinkin lähettäminen. Pari kertaa oon samaa asiaa yrittänyt jo sanoa, muttei mitään näy.
Joka tapauksessa aika outoa, ettei 3- ja 5-ovisen taakkatelineet käy toisiin malleihin. Mulla 5-ovinen, joten hyvästä tarjouksestasi ei ole mulle hyötyä.
Opelista toisenlainen kokemus. Perheessä vm. -91 Kadetin telineet kävivät uuden korimallin Astraan. VW voisi ottaa oppia.