Pysyvää ok-talo kotia etsii kohta 9v rauhallinen ja pirteä ENGLANNINBULLDOGGI uros.ei ekaksi koiraksi.Lisätietoja puhelimitse.Muodoll.HINTAPYYNTÖ 50E.VAIN HYVÄ KOTI KELPAA!040-8699021
KOIRA KOTIA VAILLA
BELLA
7789
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Koitahan sitten selvittää perusteet miksi joku haluaa sen ikäisen koiran...koska tuollaisen voi ottaa hetken mielijohteesta. Toivon, että koirasi saa kunnon eläkekodin! Miksi luovut siitä?
paljonkin ihmisiä jotka ovat valmiita antamaan hyvän kodin eläkeiäksi koiralle.Koira on minulla ollut nyt n.kk:den ja se tuli mulle tätini sairastuttua vakavasti.Tosin olen ollut koko ikäni tekemisissä koiran kanssa.Minulla on AIKAA etsiä kunnon kotia, asialla ei hengenhätä ole, mutta toivon kuitenkin että pian löytyy, ettei poika kiinny meidän perheeseen sit liikaa.
No sittenhän asia on tosi hyvin, kun ei tarvii emsimmäiselle vastaantulijalle koiraa antaa. Pyydän anteeksi, kun käsitin väärin ja toivon että pojulle löytyy oma, rakastava koti:)
Miksi et voi pitää koiraa itse.. Ajatteles mikä tottuminen tonkin ikäsellä koiralla on vieraisiin ihmisiin. Mieluiten tutulla tai sitten se viimeinen piikki:))Monesti paras vaihtoehto kuitenkin. Ettei joudu kiertämään.
jonkun kysyvän tuota.=)Teen 3-vuorotyötä ja itselläni on suuresti aikaa ja aktiviteettejä vievä Leo narttu, jonka kanssa kiertelemme ympäri suomea ja valitettavasti en halua stressata pojuamme turhalla matkustamisella ja riehnaamisella.Koira on loistopakkaus, 100%terve ja sosiaalinen, joten annan vain mustaa valkoisella tyyliin, pysyvään hyvään kotiin, jolla varmistuu, että uusi koti on pojan viimeinen.Mutta kai tuo sinunkin kantasi ihan järkevä on..
Olet etsimässä eläkekotia englanninbulldogille. Mistä päin Suomea olette? Itselläni on kaksi uros bullia. Kiinnostus heräsi...
keski-suomesta..tarkempia tietoja voit pyytää viestillä tai soittamalla.=)