"Viina jätti Paten koneesta
Julkaistu: 08.02.2007
Popedan laulaja Pate Mustajärvi oli alkuviikosta menossa kitaristi Ari Kankku Kankaanpään kanssa keikalle Kanarialle. Miesten piti heittää tällä viikolla kolme duokeikkaa suomalaisyleisölle.
Keikkareissu sai yllättävän käänteen, kun humaltuneelle Patelle ei myyty lentokentällä alkoholia. Tästä suivaantunut laulaja päätti jättää Kanarian väliin ja ilmoitti lähtevänsä Tampereelle dokaamaan.
Paten matkalaukut ennättivät lähteä Kanarialle. Asiasta kertoi silminnäkijähavaintojen perusteella Seiska. Tarina ei kerro, lähtikö Kankku Kankaanpää Kanarialle vai Tampereelle.
Pate Mustajärvi teki kesällä raittiuslupauksen, joka ei kuitenkaan kestänyt kovin pitkään. Seuraavat Popedan keikat ovat maaliskuussa."
Lähde:
http://elisa.net/uutiset/viihde/24503.shtml
Mitä tästä voisi sanoa?
Viina jätti paten
7
2793
Vastaukset
- ...
Kuolema tai elämä ilman viinaa, siinä Paten optiot.
Ari "Kankkus" Kankaanpää on ilmeisesti erikoistunut saattohoitamaan alkkisartisteja.- juomiseen
Kyllä nyt on motivaatiota ryypätä useampikin viikko, kun noin "gurua" kohtelivat.
On tuo naurettevan olosta touhua, aikamies juonittelee kuin pikkulapsi.
- Klump klump
Vähän semmonen tuntuma, että pitkänmatkan juoksija tarvii useamman lasaretti-retken ja pysyvän vakavan terveysongelman ennen kun tosissaan tehoaa jos sittenkään. Sitä on helppo morkkiksissaan lupailla vaikka mitä. Joka rapula-aamuna sitä itekin huomattavasti vähentää jatkossa huikkaamista, ja kuinkas aina käy...
- Osku3
Tästähän voisi sanoa, että melko huonoa on kyllä nykyään palvelu myös lentokentillä. Jos maksava asiakas haluaa ostaa viinaa, niin sitä tietenkin myydään. Vai ovatkohan ainoastaan varastoimistarkoituksiin ja näytille sitä "evästä" sinne lentokentälle hommanneet?!! Eipä ole ihme jos asiakas suivaantuu noin käsittämättömästä kohtelusta. Ikävä puoli tuossa on se että kärsimään joutui nyt kyseisen asiakkaan muusikko kaveri ja keikkojen tilaajat sekä kuuntelijat.
Eipä paljon taas lentokenttä-henkilökunta ajatellut etukäteen tekonsa seurauksia jotka ulottuu jopa tuhansien kilometrien päähän!- Pohojanmaalta
Olen osku kanssasi samaa mieltä. Mitä hel....iä se olis haitannu jos ois paukun vielä Patelle myyneet...??
- tate 37
Että viina joutu jättämään Paten ,vaikka Pate uhos syksyllä jättävänsä viinan,toivottavasti löytävät hyvän sovun.On se Pate vaan jo nykyään pelle vaikka onkin hyvä laulaja,sairas.
- kfk
ja mikä ei! Pate oli kanarialla niinkuin pitikin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle172404Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671589Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1091518Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A61472Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681315Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.421304Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell801281Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001194Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311097En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521066